مبدل مدار الکترونیکی با قیمت بسیار کمتری نسبت به نمونه های اروپایی بومی سازی شد

30357 872 فقط خبر

مبدل مدار الکترونیکی جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب فرکانس و ولتاژ مورد نظر تبدیل می کند.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، فاطمه نصرالله زاده، عضو هیئت مدیره شرکت مهندسی پویا صنعت مادر با اشاره به اینکه ساخت این مبدل نیاز وارداتی کشور را کاهش داده است، گفت: یک مبدل از قطعات الکترونیکی به نام مبدل تشکیل شده است. سلف ها و خازن ها باعث افزایش یا کاهش آهسته جریان خروجی می شود. مبدل ها را می توان همراه با ترانسفورماتورها برای تبدیل یک ولتاژ ورودی DC خاص به یک ولتاژ خروجی AC کاملاً متفاوت استفاده کرد.

با کمک مبدل بهره وری را افزایش دهید

مبدل می تواند بیش از 90 درصد انرژی مفید تولید کند. هنگامی که کلید روشن و خاموش فعال می شود، پالس های الکتریکی مستقیما تولید می شود، بنابراین برای تولید جریان متناوب، جریان باید 50 تا 60 بار در یک ثانیه معکوس شود که این کار توسط مبدل انجام می شود.

این مبدل‌های برق الکترونیکی که برای کنترل و کارکرد ماشین‌های الکتریکی مانند ماشین‌های القایی، سنکرون و DC مورد استفاده قرار می‌گیرند، به درایوهای ماشین الکتریکی یا درایوهای کنترل از راه دور معروف هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

10 فرصت شغلی ایجاد کنید

مدیر حوزه دانش بنیان افزود: نزدیک به 10 فرصت شغلی در پویا صنعت مادر ایجاد شده است که مشخصا در صورت حمایت از شرکت های دانش بنیان ظرفیت ایجاد فرصت های شغلی بیشتری را دارد.

امروزه مبدل‌های ایرانی ارزان‌تر از نمونه‌های اروپایی هستند، اما رقابت شدیدی با نمونه‌های چینی در زمینه قیمت‌ها وجود دارد که کار را برای شرکت‌های دانش‌بنیان سخت می‌کند.

  واژگونی مرگبار چیبا سواری در تهران + عکس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید