مبادله برق با ترکیه آغاز شد

77828 406 فقط خبر

با اعلام سخنگوی صنعت برق؛

سخنگوی صنعت برق از آغاز مبادله برق با ترکیه خبر داد و گفت: در حال حاضر 3.5 روز برق از این کشور دریافت می کنیم و 3.5 روز صادرات داریم.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سخنگوی صنعت برق با اعلام این خبر مبنی بر آغاز مبادله برق با ترکیه اظهار کرد: در حال حاضر 600 مگاوات را به صورت آزمایشی و با جدیدترین ها در بورس معرفی کرده ایم. فناوری در جهان به عنوان پست یکی پس از دیگری کار را ادامه خواهیم داد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در حاشیه بیست و دومین اکسپوی بین المللی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت صادرات برق به ترکیه گفت: هم اکنون همگام سازی انجام شده است، 600 مگاوات را وارد بورس کرده ایم. به صورت آزمایشی و با آخرین تکنولوژی روز دنیا، پست های بعدی را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه با این فناوری از تداخل فرکانسی جلوگیری می شود، گفت: 600 مگاوات در این مرحله مستقر شده است و امیدواریم تبادل را گسترش دهیم.

سخنگوی صنعت برق گفت: در خصوص تمرکز صنعت برق بر صادرات برق به اروپا، یکی از مسیرها اروپا است و می‌توانیم از طریق ترکیه به آن راه پیدا کنیم.

رجبی مشهدی در خصوص تامین سوخت زمستانی نیروگاه ها با تاکید بر اینکه گازرسانی به نیروگاه ها در اولویت وزارت نفت است، گفت: برنامه این است که به دلیل کمبود نیروگاه ها قطعی اجباری نشود. از سوخت

وی با بیان اینکه در روزهای سرد سال نسبت گاز به سوخت مایع به 50 درصد می رسد، گفت: اکنون بیش از 70 درصد سوخت نیروگاه ها از طریق گاز تامین می شود.

  برگزاری مراسم عروسی فوق العاده مجلل برای 2 عروسک! + عکس - اندیشه معاصر

سخنگوی صنعت برق گفت: اگر در چند روز اخیر نسبت به سال قبل مقایسه کنیم، گازرسانی به نیروگاه ها دو برابر شده است و در حال حاضر کمتر از سوخت جایگزین استفاده می کنیم و با تلاش های صورت گرفته از سوی وزارت نفت، خواهیم توانست با منبع تغذیه مشکلی نداشته باشید

به گفته رجبی مشهدی درخواست وزارت نفت و وزارت نیرو از مشترکان کاهش 10 درصدی مصرف است و اگر این اتفاق بیفتد با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد. وی با بیان اینکه برای گازرسانی به نیروگاه برنامه مشخص می شود افزود: تاکنون بیش از میزان تعیین شده به نیروگاه گاز تحویل داده شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید