ما پلتفرم های اولیه VAR نداریم / خبرنگاران شهری آماتور عمل می کنند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، علیرضا فغانی داور کشورمان با بیان اینکه تفاوت های زیادی از نظر امکانات بین کشورمان و استرالیا از نظر کیفیت داوری در استرالیا وجود دارد، گفت: از نظر سخت افزاری نیز بیشتر است. امکاناتی مانند VAR در لیگ استرالیا و همچنین از نظر روانی. من در استرالیا راحتتر از ایران قضاوت می کنم.

فغانی درباره حمایت مسئولان گفت: شهردار تهران زاکانی حمایت ویژه ای از من کرد و در دیدار با وی قول همکاری خوب برای حمایت از کمک داوران را داد و امیدوارم بتوانیم قبل از جام جهانی به هماهنگی کامل در تیم داوری برسیم.

فغانی در پاسخ به اهمیت اختصاص یک روز در تقویم برای داوران تصریح کرد: ما روز جهانی داوری نداریم و فقط در کشورمان تبریک می گویند و باید این را به فال نیک بگیریم.

داور بین المللی کشور درباره تاثیر گزارش زنده فوتبال بر داور به ما گفت: در جریان گزارش زنده، رفتار آماتوری خبرنگاران اجازه آرامش به داور را نمی دهد، به خصوص در شهرهایی که خبرنگاران حضور دارند. آماتورها و از تیم های خود حمایت می کنند و دیدیم عده ای مرتکب اشتباه می شوند.” اینجا بیشتر به چشم می خورد و با عادت عجیب تشکر و قدردانی از مسئولان بازی، گزارش به پایان می رسد.

فغانی درباره ارزیابی داوران خارجی گفت: داوران خارج از کشور بسیار با دانش هستند و همیشه سعی می کنند خود را با قوانین به روز کنند و از VAR نیز استفاده کنند. اگر داور در قضاوت خود اشتباه کند، قطعاً در رتبه بندی و امتیازدهی لحاظ می شود.

  جلوگیری از ترویج خشونت در راه جناب خان + فیلم

داور ما در مورد فشار روانی خارج از بازی به داوران توضیح داد: متاسفانه برخی از مربیان فقط به نفع تیم خود داور را قضاوت می کنند و اگر قضاوت داور در جهتی که می خواهند نباشد به داور حمله می کنند و اگر داور مطابق میل تیم خود بازی می کند، آنها قاضی را تمجید می کنند و آنها از شما تمجید می کنند

فغانی درباره اهمیت VAR در مسابقات فوتبال گفت: فیفا طبق یک حرکت مناسب اجازه نمی دهد VAR مانند والیبال وارد فوتبال شود که تیم ها تصمیم به استفاده از VAR می گیرند اما تیم داوری تصمیم نهایی را می گیرد. در ایران تجهیزات و بسترهای اولیه VAR را نداریم و اگر همین ارتباط رادیویی تقویت شود ما را خوشحال می کند. البته در دوره قبل اقدامات خوبی انجام شد و امیدواریم ادامه داشته باشد.

به هر حال فغانی در گفت و گو با رادیو ورزش درباره اینکه چرا بیشتر از سایر داوران از طرفداران فوتبال حمایت می شود، گفت: سعی کردم از روز اول چارچوبی برای خودم داشته باشم و مهارت های لازم برای داوری را از نظر حفظ دانش فنی بالا داشته باشم. و وظایفم را به نحو احسن انجام دهم.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید