ما هیچ رفتار عملی که نشان دهنده جبران رفتار دولت قبلی آمریکا باشد، ندیده ایم

رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رئیس جمهور سوئیس:

30264 191 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به اینکه گفته می شود دولت کنونی آمریکا برخلاف تصمیمات دولت قبلی و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز شاهد رفتارهای عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع اختناق باشد، نبوده ایم. تحریم ها.»

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در دیدار با آقای گای پارملین رئیس جمهور سوئیس، روابط ایران و سوئیس را دوستانه و حسنه خواند. عصر امروز به وقت محلی در محل اقامت رئیس جمهور گفت: افزایش همکاری های تجاری و تسهیل روابط اقتصادی و به ویژه پولی و بانکی دو کشور ضروری است.

رئیس جمهور مشکل هسته ای را بلاتکلیفی آمریکایی ها دانست و افزود: آمریکا از برجام خارج شد نه ایران و با وجود اینکه ایران به تعهدات خود عمل کرده، کشورهای غربی از اجرای تعهدات خود سرباز زده اند.

رئیسی با تاکید بر اینکه از میز مذاکره خارج نشده ایم و آماده توافق خوب و عادلانه هستیم، گفت: با توجه به سابقه آمریکا، درخواست جمهوری اسلامی برای دریافت ضمانت ثبات توافق کاملا منطقی است. تقاضا

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با وجود 40 سال فشار و تحریم، ایران نه تنها متوقف نشد، بلکه پیشرفت کرد، بنابراین تاکتیک های تحریم کارایی خود را از دست داده است.

رئیسی با اشاره به اینکه گفته می شود دولت فعلی آمریکا برخلاف تصمیمات دولت قبل و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز رفتار عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع تحریم های سرکوبگرانه باشد را ندیده ایم. ”

  تکلیف برگزاری باخمن در 22 مارس امسال چیست؟ - اندیشه معاصر

در این دیدار گای پارملین رئیس جمهور سوئیس بر لزوم افزایش همکاری های دوجانبه تاکید کرد و گفت: از سال 2016 نقشه راهی برای بهبود روابط تجاری دو کشور ترسیم شده است که همچنان به آن پایبند هستند و معتقدیم باید از نظر سیاسی حذف شود. و موانع ژئوپلیتیکی بر سر راه همکاری های دو کشور.کشور عقب نشینی کرد.

گای پارملین همچنین امنیت ایران و غرب آسیا را ضامن امنیت اروپا دانست و گفت: همکاری های پولی و بانکی یکی از زمینه های قابل گسترش در روابط دوجانبه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید