ما هیچ اقدامی که نشان دهنده جبران رفتار دولت قبلی آمریکا باشد، ندیده ایم

رئیسی در دیدار رئیس جمهور سوئیس:

30279 474 فقط خبر

رئیس جمهور کشور در دیدار با همتای سوئیسی خود به ما گفت: گام های عملی و جدی برای جبران رفتارهای گذشته و رفع تحریم های ظالمانه ندیده ایم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر سه شنبه در دیدار با گای پارملین رئیس جمهور سوئیس در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در مقر رئیس جمهور برگزار شد، روابط ایران و سوئیس را دوستانه و خوب خواند. محلی و گفت: افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی و به ویژه تسهیل روابط پولی و بانکی دو کشور ضروری است.

رئیس جمهور مشکل هسته ای را بلاتکلیفی آمریکایی ها دانست و افزود: آمریکا از برجام خارج شد نه ایران و با وجود اینکه ایران به تعهدات خود عمل کرده، کشورهای غربی از اجرای تعهدات خود سرباز زده اند.

رئیسی با تاکید بر اینکه از میز مذاکره خارج نشده ایم و آماده توافق خوب و عادلانه هستیم، گفت: با توجه به سابقه آمریکا، درخواست جمهوری اسلامی برای دریافت ضمانت ثبات توافق کاملا منطقی است. تقاضا

رئیس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: با وجود 40 سال فشار و تحریم، ایران نه تنها متوقف نشد، بلکه پیشرفت کرد، بنابراین تاکتیک های تحریم کارایی خود را از دست داده است.

رئیسی با اشاره به اینکه گفته می شود دولت فعلی آمریکا برخلاف تصمیمات دولت قبل و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز رفتار عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع تحریم های سرکوبگرانه باشد را ندیده ایم. ”

در این دیدار گای پارملین رئیس جمهور سوئیس بر لزوم افزایش همکاری های دوجانبه تاکید کرد و گفت: از سال 2016 نقشه راهی برای بهبود روابط تجاری دو کشور ترسیم شده است که همچنان به آن پایبند هستند و معتقدیم باید از نظر سیاسی حذف شود. و موانع ژئوپلیتیکی بر سر راه همکاری های دو کشور.کشور عقب نشینی کرد.

  شهادت بسیجی «آرمانعلی وردی» در اغتشاشات روزهای آخر تهران

پارملین همچنین امنیت ایران و غرب آسیا را ضامن امنیت اروپا دانست و گفت: همکاری های پولی و بانکی یکی از زمینه های قابل گسترش در روابط دوجانبه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید