ما هنوز با رضایت شما فاصله داریم

نمایندگان فقها و ائمه جمعه سراسر کشور در نامه ای با تشکر از مقام معظم رهبری تاکید کردند که وظیفه ما این است که تذکرات و منویات امام مسلمین را نه در کلام بلکه در دستور کار تشکیلاتی و جمعی قرار دهیم. در عمل

ما هنوز با رضایت شما فاصله داریم

من گزارش میدم اعتدالمتن این نامه به شرح زیر است:

حضور پربرکت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای
رهبر فرزانه و فرزانه انقلاب اسلامی
در آرامش باش و خداوند رحمتت کند
با احترام و آرزوی سلامتی و عزت روزافزون در پیشبرد راهبرد مقاومت و مقابله با استکبار جهانی در دو منطقه جنگ سخت و جنگ نرم و در جبهه ای به وسعت جهان اسلام و در عین حال تسلیت ایام آینده در سوگ سید و سالار شهیدان (علیه السلام) که از دست دادن جمعی از هموطنان شریف در حادثه سیل غمگینتر شده اند، استدعا داریم؛ تقدير و قدرداني خادمان خود را در كانون هاي نماز جمعه كشور به خاطر محبت هاي انگيزه اي و عنايت هدايتگري كه در طول توفيق خدمت اين بزرگوار به عمل آمد را بپذيريد.
آنچه را که پس از دو سال وقفه در این دیدار پربار می تواند نقطه عطفی در ادامه مسیر دشوار تحول و شکوفایی شبکه جمعه امامت باشد، در سه بخش می توان مشاهده کرد:
بخش اول، تعابیر عمیق و اوصاف بدیعی بود که حضرتعالی در بیان فضایل فریضه سیاسی و شرعی نماز جمعه، جایگاه رفیع و ابعاد والای این واجب نمادین در ساختار حاکمیتی نظام مقدس فرمودند. جمهوری اسلامی ایران و فرصتی ارزشمند برای تلاش مضاعف و عینیت بخشیدن به این تصویر زیبا و دلگرم کننده است.
قسمت دوم دو نشان افتخار در خصوص رویکرد مردمی ائمه جمعه و خدمات اجتماعی انجام شده در زمان شیوع ویروس کرونا، سیل، زلزله و نمونه های دیگر است که خالصانه و از جان گذشتگی در کانون توجه قرار گرفت و با اشرافیت شبکه امامت ارسال شده در روز جمعه.
بخش سوم، هشدارها، احتیاط ها و انتظارات بود که از حوزه سلوک و رفتار، از طریق مدیریت و رویکرد، تا غنا بخشیدن به محتوای خطبه ها را در بر می گرفت و برخی از آنها همواره در جلسات سه گانه گذشته توسط حضرتعالی مورد تأکید قرار گرفته است. دهه ها و یادآوری برخی از آنها نشان می دهد که ما هنوز با تایید حضرتعالی فاصله داریم و البته این بخش هدف اصلی تشکیل این گردهمایی سالانه است تا شبکه گفتمانی جامعه مسلمانان با معیارهای امامت و امامت محک بزند. سرپرستی و اصلاح و بهبود آن.
خاطره بی بدیل این دیدار مهربان را به عنوان سرمایه ای سالم و پایدار در دل و جان خود نگه می داریم و آن را بدیهی می دانیم. نه در حرف، بلکه در عمل باید ضمن بررسی و بررسی آسیب شناسی، اقدامات لازم را در رابطه با تذکرات و منویات ائمه مسلمان در دستور کار تشکیلاتی و جمعی قرار دهیم.
السلام علیک و علی عبدالله الصالحین
نمایندگان فقها و ائمه جمعه
شرکت کننده در بیست و پنجمین مجلس شورای ملی

  دلیل عصبانیت صمد مرفاوی چه بود؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید