ما خودمان باید عمل و این وضعیت را اصلاح کنیم/ طلبه باید مطالبه کند

شهردار تهران خطاب به دانش آموزان بسیجی استان تهران؛

77838 613 فقط خبر

شهردار تهران گفت: جامعه با برخورد با تبعیض و فساد از ما پیام درستی می گیرد، خود ما باید اقدامات و این وضعیت را اصلاح کنیم پس شما دانشجویان مطالبه کنید.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، علیرضا زاکانی روز چهارشنبه در گردهمایی دانش آموزان بسیجی استان تهران با عنوان پیشکسوتان راه آزادی افزود: ما در برخی عرصه ها عادلانه عمل کردیم و نباید با عوامل بی عدالتی و ظلم مقایسه شود. اما ما از فساد و تبعیض شناخته شده رنج می بریم.”

وی یادآور شد: هر جایی در کشور می تواند بهتر از وضعیت فعلی باشد اما رفتار بد برخی افراد چنین وضعیتی را به وجود آورده است.

زاکانی تصریح کرد: امروز استقلال سیاسی داریم اما از نظر اقتصادی و فرهنگی کامل نیستیم و ملت دچار عواقب آن است.

شهردار تهران گفت: در این لحظه انتظار رهبر معظم انقلاب از مسئولان در صحنه است و شرایط کنونی فرصت عظیمی را در اختیار ما قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی و درمان زخم‌های موجود در بدنه جامعه مهم است تا بتوان در این عرصه بار دیگر آمریکا را خنثی کرد که گاه دشمنان برای زیر سؤال بردن دستاوردهای نظام اسلامی از آن استفاده می‌کنند.

زاکانی ادامه داد: امروز در شرایطی به سر می بریم که دشمنان با تمام قوا وارد میدان شده اند. در سال 1387 مسائل سیاسی بهانه شد، در سال 1395 مسائل معیشتی و امسال مسائل اجتماعی برای مقابله با نظام اسلامی مطرح شد.

شهردار تهران گفت: برای اصلاحات نیاز به قیام داریم، باید درک درستی از اتفاقاتی که در حال رخ دادن است داشته باشیم و ابعاد این اتفاقات را درست درک کنیم.

  آخرین گفتگوی صدری قبل از رفتن از پرسپولیس / آخرین گزینه در راه باشگاه - اندیشه معاصر

وی با بیان اینکه اتفاقات اخیر با همه حوادث اخیر متفاوت است، تصریح کرد: گام اول مقابله با دشمنان، گام دوم این است که تمام توان خود را بسیج کنید تا در دام نیفتید، گام سوم جهاد برای احترام به ملت است. و گام چهارم خدمت به ملت است.

تهدیدات اعلام شد: در قیام اخیر دشمنان سعی کردند با بذرهایی که 10 سال است در جامعه ما کاشته شده و با کمک افراد بد شکل وارد میدان شوند.

شهردار تهران گفت: جامعه با برخورد با تبعیض و فساد از ما پیام درستی می گیرد، خود ما باید اقدامات و این وضعیت را اصلاح کنیم پس شما دانشجویان مطالبه کنید.

وی افزود: حرکت خدمت از همه ارکان نظام اسلامی و عناصر حاضر در عرصه های مختلف باید شکل بگیرد تا بتوانیم فرصتی برای نشاندن لبخند بر لبان مردم فراهم کنیم.

زاکانی با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی و تبیین اقدامات انجام شده یادآور شد: بسیاری از حوزه ها در حوزه آموزش و فرهنگ باید در میان مدت و بلندمدت متحول شود و در حرکت خدماتی نیز نظم داشته باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه دشمن در محاسبات جوانان ما تاثیر گذاشته است تا آینده را برای آنها تیره و تار کند، گفت: اکنون با تمام دنیا مقایسه شده ایم نه تنها بهترین کشورهای دنیا.

زاکانی خاطرنشان کرد: دانشجویان بسیجی باید دانشگاه خود را مرکز دنیا بدانند و در آنجا مطالبه گری کنند، نباید آنها را دست کم گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید