ما حمایت خود را از اسرای فلسطینی اعلام می کنیم

وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که حمایت و حمایت مستمر خود را از هر زندانی و زندانی فلسطینی که بهای گزافی را برای مبارزه با این اشغالگری وحشیانه پرداخته است، اعلام می کند.

18699 697 فقط خبر

به گزارش گروه منطقه و جهان خبرگزاری آنا، یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه بعد از ظهر امروز پنجشنبه تاکید کرد که دمشق نقض جدی حقوق اسرای فلسطینی را محکوم می کند.

وی با بیان اینکه «جلادان اسرائیلی» این تجاوزها را علیه اسرای فلسطینی انجام می دهند، گفت: سوریه حمایت و حمایت مستمر خود را از هر اسیر و زندانی فلسطینی که بهای گزافی را برای ایستادگی در برابر این اشغالگر سفاک پرداخته اعلام می کند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع گزارش داد که موضوع زندانیان در زندان های رژیم صهیونیستی یکی از پیامدهای منفی و خطرناک سکوت و عدم جدیت جامعه جهانی در مقابله با اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی است. .

وی با بیان اینکه این اقدامات تا نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت، گفت: سوریه از سازمان ملل می‌خواهد تا اقدامات صهیونیست‌ها را شرمنده کند، با مقامات اسرائیلی مقابله کند و نقض حقوق بین‌المللی و بشردوستانه هزاران اسیر فلسطینی را افشا کند.

در همین راستا خلیل عواده اسیر 40 ساله فلسطینی که از 171 روز پیش در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده بود، سرانجام پس از ناچاری صهیونیست ها مدت زمان بازداشت و تاریخ آزادی وی را اعلام کردند. او دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش مرکز حقوقی «محجه القدس»، بر اساس توافق هیئت اسرا و آزادشدگان فلسطینی با مقامات رژیم صهیونیستی، خلیل عواده روز دوم اکتبر آزاد می شود و بازداشت وی بدون محاکمه پایان می یابد.

  گرگ ها مدارس شهر را بستند

بر اساس این توافقنامه، آواده تا تاریخ مشخص شده در بیمارستان می ماند تا سلامتی خود را به طور کامل بهبود بخشد و پس از بستری به زندان باز نخواهد گشت، زیرا بهبودی کامل و ترمیم اعضای آسیب دیده زمان زیادی می برد.

در همین راستا مرکز حقوقی مهجه القدس چندی پیش گزارش داد که پس از انتشار گزارش های جدید پزشکی مبنی بر احتمال شهادت ناگهانی خلیل عواده، درخواست دیگری برای آزادی فوری وی به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ارائه شد.

پنج‌شنبه گذشته، زمانی که خانواده‌اش به بیمارستان آصف حروفه رفتند، خلیل عواوده در ویدئویی گفت که برای آزادی خود دست به اعتصاب غذا خواهد زد حتی اگر بدنش از بین برود و بدنش تجزیه شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید