ما حتی یک قطره از ادعای ایران را از دست نمی دهیم

امیر عبدالخیان: حتی یک قطره از میراث ایران را از دست نمی دهیم

وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حتی یک قطره از سهم ملت ایران از حقوق تاریخی و مرزی نخواهیم گذشت.

من گزارش میدم اعتدالحسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی به تشریح فعالیت یازده ماهه وزارت امور خارجه در حوزه های دیپلماسی اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی، دیپلماسی آب و مسائل زیست محیطی از جمله مقابله با پدیده گرد و غبار پرداخت.

در این جلسه محمدجواد عسکری رئیس کمیته کشاورزی، سمیه رفیعی رئیس کمیته محیط زیست و سایر اعضای این کمیته به بیان دیدگاه ها و انتظارات خود در خصوص ادعای ایران نسبت به هیرمند و ارس، ضرورت تلاش جمعی کشورهای در حوزه کشاورزی پرداختند. منطقه، برای مقابله با پدیده گرد و غبار و همچنین ردیابی آنها سیاست کشت فراسرزمینی را پیشنهاد کردند.

امیر عبداللهیان برای اولین بار در ماه های اخیر به تشکیل کمیته مشترک آب ایران و ترکیه در خصوص ادعاهای ایران در ارس اشاره کرد.

وزیر امور خارجه درباره موضوع مطالبات ایران نسبت به هیرمند و ارس تاکید کرد: از یک قطره سهم ملت ایران از مطالبات تاریخی و مرزی نخواهیم گذشت.

وی با ارائه گزارشی از صادرات فرآورده های غیرنفتی از کشورمان از تلاش روزافزون دستگاه دیپلماسی در این زمینه با همکاری مشترک وزارتخانه های ذیربط از جمله وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

  پایانه مرزی شلمچه آتش گرفت

دیدگاهتان را بنویسید