ما جایگزینی برای داوران شکست خورده داریم/ از باشگاه ها می خواهیم که نظر ننویسند

مدیر اجرایی داوری اتحادیه فوتبال انگلیس گفت: از باشگاه ها می خواهیم اظهار نظر نکنند.

2018 502 فقط خبر

من گزارش میدم گروه ورزشی خبرگزاری آنا، گلمرضا سلیمانی در حاشیه برگزاری سمینار آموزشی دستیاران و سرپرستان تیم های لیگ برتری گفت: برگزاری این جلسات با داوران در طول سال ضروری است تا مدیران از نظر رفتاری با داوران آشنا شوند. قرار بود آقای افشاریان هم در این جلسه شرکت کند که به دلیل مشکل ایشان حضور پیدا کردم. البته برای درگیری هایی که در کنار زمین رخ می دهد، داوران ما برای مقابله با چالش های پیش آمده آموزش های لازم را دیده اند و با توجه به اینکه مربی خارجی هم برای داوران و هم برای ناظران کلاس برگزار کرده است، به روز شده اند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل حاشیه هایی که در فوتبال ما به وجود می آید ناآگاهی از قوانین یا عدم اجرای آن است، تصریح کرد: همین اظهارات قبل از مسابقات به شدت بر روحیه و رفتار داوران تاثیر می گذارد. سخت تلاش می کنیم متأسفانه این موارد بر داوران منعکس می شود و از تیم ها می خواهم که به هیچ وجه در حد بیانیه نویسی پیش نروند. بیشتر تنش ها از خارج از زمین می آیند و عوامل خارجی باید کمی بیشتر تحت کنترل باشند. عوامل انتظامی و قضایی بهتر می توانند در این زمینه کمک کنند. در فوتبال دنیا هم همین‌طور است و اگر تخلفی از سوی عوامل تیم‌ها صورت بگیرد، به شدت با آن برخورد می‌شود و اگر در فوتبال ما اتفاق بیفتد، به تیم داوری هم کمک می‌کند.

  افرادی که مشمول کاهش سهمیه بنزین هستند - اندیشه معاصر

مدیر اجرایی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در پاسخ به عدم حضور یکی از اعضای اجرایی فدراسیون فوتبال در این جلسه گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم، شاید دعوت نشده اند. سهیل مهدی باید در این زمینه پاسخ دهد.

سلیمانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نگران نرسیدن تعدادی از داوران در تست پزشکی نیستند؟ وی خاطرنشان کرد: متأسفانه 5 تا 6 نفر از داورانی که آزمون را پس داده اند داوران بزرگی هستند و غیبت آنها قطعاً مایه نگرانی است، اما با توجه به تعداد داوری که در کشور داریم جایگزین داریم اما دوست داریم داورانی که در آزمون های حضور و غیاب رد شد به عنوان یک استاندارد باید حدود 45 روز برای این داوران طول بکشد و اگر هیئت داوران تایید کند، باید دوباره آنها را آزمایش کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید