ما به دنبال یک توافق خوب هستیم، نه یک توافق محدود و بلندمدت – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین »امیر عبدالیانوی گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد اقدام طرف مقابل است و به دنبال این هستیم که ببینیم در صحنه چه اتفاقی می افتد و باید به رفتار عملی آمریکایی ها در رفع تحریم ها نگاه عینی داشته باشیم. و ما به طور ملموس می بینیم.

امیر عبداللهیان درباره رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با بیان اینکه واشنگتن برای تهران شروطی برای احیای برجام تعیین کرده است، گفت: موضوع پیش شرط مطرح نشده و من نمی‌دانم این شخص چه خبر است. رابرت مالی)، است، اما تا جایی که به ما مربوط می شود، موضوع پیش شرط مطرح نشده و متن یا پیشنهاد در چارچوب پیش شرط دریافت نشده است. ما هستیم و یقیناً این مذاکرات بر اساس دیدگاه ها و توافقات کارشناسی است که نتیجه نهایی آن یک توافق خوب و تضمین کننده منافع کشور است.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا چندین بار لغو تحریم ها علیه فعالیت های غیرنظامی هسته ای ایران را امضا کرده است، گفت: احیای وضعیت موجود پس از خروج آمریکا از برجام و برجام کار خوبی تلقی می شود. لغو تحریم ها؛ اما آنچه برای ما اهمیت دارد، عمل طرف مقابل است. ما به دنبال این هستیم که ببینیم در صحنه چه می گذرد و رفتار عملی آمریکایی ها در رفع تحریم ها را عینی و ملموس ببینیم.

امیر عبداللهیان ادامه داد: برای ما نتیجه مذاکراتی که در جریان مذاکرات در وین انجام می دهیم و همچنین توافقی که در آنجا حاصل می شود مهم است. البته آمریکایی ها از طریق برخی واسطه ها به ما پیام های تکراری می دهند و مدعی می شوند که ما نیت خیر داریم. اما ما در روند مذاکرات کنونی شاهد ابتکار جدی و قابل توجهی از سوی ایالات متحده نبودیم. ابتکاراتی که باید در مذاکرات 1+5 و از طریق تبادل سند غیررسمی بین ما و آمریکا از طریق اتحادیه اروپا قابل مشاهده باشد یا اینکه در عمل شاهد لغو برخی از تحریم ها باشیم. بنابراین برای ما ملاک رفتار عملی آمریکاست.

  تخریب مربی اخلاقی و حرفه ای در رسانه ملی به دلیل جواب ندادن تلفن + فیلم

وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم یک قرارداد بلندمدت (مثلا دو ساله) امضا کنیم، گفت: ما به دنبال یک توافق خوب هستیم نه محدود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263649

دیدگاهتان را بنویسید