ما برنامه ای برای رفع نیاز مردم از فیلترشکن ها داریم

ما برنامه ای برای رفع نیاز مردم از فیلترشکن ها داریم

من گزارش میدم اعتدالعیسی زارع پور امروز در حاشیه همایش ظرفیت شبکه ملی اطلاعات که در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات مبانی روشن، برنامه و شاخص های مصوب دارد و اکنون بسیج شده ایم. تمامی امکانات وزارت پیام تا ساخت کامل شبکه ملی اطلاعات. شبکه ملی اطلاعات چیزی نیست جز شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و ایمن که محتوا و خدمات متنوعی را عمدتاً محلی و با کیفیت ارائه می دهد. این شبکه برای آسان کردن زندگی و بهبود کسب و کار در دسترس مردم است.

وی با اشاره به لزوم دستیابی به سرعت چند 10 برابری و چند صد برابری نسبت به شرایط فعلی، گفت: این کار با اجرای یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات که فیبر نوری خانگی و تجاری است محقق می شود. پروژه شبکه ملی اطلاعات کار مثبتی است و پیشرفت خوبی دارد. در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی، گزارش پیشرفت کار روسای ادارات و شورای عالی فضای مجازی را ارائه کردیم و بر اساس شاخص هایی که با مرکز ملی به تفاهم رسیده ایم، تاکنون 44 درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم تا پایان سال به این میزان برسیم که 65 درصد افزایش داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز فناوری اطلاعات به زیرساختی برای زندگی مردم تبدیل شده و وارد تمام ابعاد زندگی مردم شده است و در مرحله ای هستیم که زندگی اصلی مردم در خدماتی است که به مردم ارائه می شود. بستر فناوری اطلاعات و در فضای مجازی منتقل شده است، بنابراین تامین امنیت فعالیت های مردم در این فضا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید با آن مقابله کنیم.

  سود سهام عدالت به این مردم - تفکر مدرن - نمی رسد

زارع پور ادامه داد: باید زمینه های وقوع جرم را در این فضا از بین ببریم و از ابزارهای فنی و زیرساخت های قانونی برای حفظ حریم شخصی افراد در این فضا استفاده کنیم. امنیت در حال حاضر در فضای مجازی به یک الزام تبدیل شده است، همانطور که امنیت در فضای واقعی یک الزام است و اگر وجود نداشته باشد، کسب و کار نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد. امروزه شاهد تعداد زیادی تجهیزات امنیتی تولید داخل بوده ایم و باید تلاش کنیم تا هر روز کیفیت آنها را ارتقا دهیم و بازاری برای عرضه محصولات آنها در کشور و سایر کشورها ایجاد کنیم. تبدیل شدن به یکی از کشورهای پیشرو در زمینه امنیت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر راندمان 80 درصدی فیلترشکن ها و افزایش استفاده از آن به دلیل قطعی اینترنت، گفت: قطعی شبکه گسترده را تکذیب می کنیم. اقدامی که ما برای فعال کردن جستجوی ایمن انجام دادیم روی سایر سرویس‌ها نیز تأثیری نداشت و اگر کسی مدرکی دارد، لطفاً مواردی را ارائه دهد که تاکنون ارائه نشده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین استفاده از فیلترشکن ها را موضوع مهمی دانست و گفت: اکنون بسیاری از گوشی های هموطنانمان به بدافزار آلوده شده اند و راه نفوذ این بدافزار از طریق فیلترینگ و ابزارهای بای پس VPN است. برنامه ای که در وزارت ارتباطات داریم کاهش نیاز مردم به فیلترشکن است، برنامه ای برای این امر تدارک دیده شده که در زمان مناسب اعلام می شود تا مردم نیازی به فیلترشکن و خدمات مورد نیاز خود نداشته باشند. تنظیماتی که از فیلترشکن استفاده می کنند. آن را به حداقل برسانید زیرا بسیاری از افراد به دلیل استفاده از فیلترهای ضد فیلتر روی تلفن، تبلت و لپ تاپ خود ویروس دارند.

  با این آزمایشات ما سلامت خود را ارزیابی می کنیم - تفکر مدرن

زارع پور همچنین خاطرنشان کرد: در پروژه FTTx که در حال حاضر از خارج از کشور وارد می شود، در حوزه جانمایی کابل های فیبر نوری برنامه داریم و قطعا از ظرفیت داخلی در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

وی درباره قطعی اینترنت چند روز پیش نیز گفت: همانطور که گزارش دادم فرسودگی کابل های فشار قوی در مجتمع ساختمانی شرکت ارتباطات زیرساخت عامل قطعی اینترنت اخیر بوده و مسئولان باید کابل ها را بررسی و تعویض می کردند. آنها قبل از قطع شدن.

همچنین سیدابوالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی فضای مجازی – درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: نمایه کردیم تا بتوانیم پیشرفت کار و ساعات کار کارشناسی انجام شده را به صورت مشترک بین مرکز ملی فضای مجازی و وزارتخانه ارزیابی کنیم. ارتباطات امیدواریم با گام های محکمی که در دست انجام است، اهدافی که برای خود تعیین کرده ایم محقق شود، بودجه تخصیص یافته در اختیار وزارتخانه قرار گیرد و بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید