ما برای حل و فصل خوب و عادلانه آماده ایم

رئیس جمهور کشورمان در دیدار با رئیس جمهور سوئیس:

رئیس جمهور با اشاره به اینکه گفته می شود دولت کنونی آمریکا برخلاف تصمیمات دولت قبلی و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز شاهد رفتارهای عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع اختناق باشد، نبوده ایم. تحریم ها.»

118735 273 فقط خبر

به گزارش مدران، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر سه شنبه به وقت محلی در دیدار با آقای گای پارملین رئیس جمهور سوئیس که در محل اقامت رئیس جمهور برگزار شد، روابط ایران و سوئیس را مورد ارزیابی قرار داد. دوستانه و خوب گفت: افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی و به ویژه تسهیل روابط پولی و بانکی بین دو کشور ضروری است.

رئیس جمهور مشکل هسته ای را بلاتکلیفی آمریکایی ها دانست و افزود: آمریکا از برجام خارج شد نه ایران و با وجود اینکه ایران به تعهدات خود عمل می کند، کشورهای غربی از اجرای تعهدات خود سرباز زده اند.
رئیسی با تاکید بر اینکه از میز مذاکره خارج نشده ایم و آماده توافق خوب و عادلانه هستیم، گفت: با توجه به سابقه آمریکا، درخواست جمهوری اسلامی برای دریافت ضمانت ثبات توافق کاملا منطقی است. تقاضا
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با وجود 40 سال فشار و تحریم، ایران نه تنها متوقف نشد، بلکه پیشرفت کرد، بنابراین تاکتیک های تحریم کارایی خود را از دست داده است.
رئیسی با اشاره به اینکه گفته می شود دولت فعلی آمریکا برخلاف تصمیمات دولت قبل و بازگشت به توافق است، گفت: هنوز رفتار عملی و جدی که نشانه جبران رفتارهای گذشته و رفع تحریم های سرکوبگرانه باشد را ندیده ایم. ”
در این دیدار گای پارملین رئیس جمهور سوئیس بر لزوم افزایش همکاری های دوجانبه تاکید کرد و گفت: از سال 2016 نقشه راه بهبود روابط تجاری دو کشور ترسیم شده است که همچنان به آن پایبند هستیم و معتقدیم موانع سیاسی و ژئوپلیتیکی وجود دارد. باید از مسیر همکاری بین دو کشور خارج شود کشور عقب نشینی کرد.
گای پارملین همچنین امنیت ایران و غرب آسیا را ضامن امنیت اروپا دانست و گفت: همکاری های پولی و بانکی یکی از زمینه های قابل گسترش در روابط دوجانبه است.

  جلسه کانون دانشگاهیان با قرائت پیام رئیس جمهور برگزار می شود

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید