ما باید گام های بیشتری در رابطه با سوریه برداریم

اردوغان: باید گام های بیشتری در قبال سوریه برداریم

من گزارش میدم اعتدالبه گزارش خبرگزاری آناتولو، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از شهر لویو اوکراین در پاسخ به سوالی درباره احتمال مذاکرات با سوریه به خبرنگاران گفت: دولت ها هرگز نمی توانند گفتگوی سیاسی و دیپلماسی را کنار بگذارند و نپذیرند و ما باید گام های بیشتری با سوریه بردارند.

وی افزود: ما حریص سرزمین های سوریه نیستیم، اما مردم سوریه برادران ما هستند و به تمامیت ارضی آنها اهمیت می دهیم و دولت سوریه باید این را درک کند.

اردوغان همچنین گفت: آمریکا و نیروهای ائتلاف پرورش دهندگان اصلی تروریسم در سوریه هستند و همچنان به این کار ادامه می دهند. ما باید با سوریه گام های بیشتری برداریم تا بسیاری از طرح ها را در منطقه خنثی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: ما همیشه در قبال بحران سوریه احساس مسئولیت کرده ایم و همواره بخشی از راه حل بوده ایم. هدف ما حفظ صلح منطقه ای و حفاظت از کشورمان از پیامدهای این بحران است. هدف ما شکست رژیم بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیست، بلکه هدف ما مبارزه با تروریسم در شمال سوریه و شرق فرات است.

وی همچنین درباره روابط آنکارا و مصر تاکید کرد: هیچ اختلافی با مردم مصر وجود ندارد و بنابراین باید هر چه زودتر صلح را در آنجا برقرار کنیم.

  مادرانی که پس از زایمان افسرده می شوند - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید