ما اولین قدم را برای حذف روسیه از سیستم مالی جهانی برداشته ایم

111469 721 فقط خبر

جانسون در توییتر نوشت: ما به همراه شرکای بین‌المللی‌مان، گام‌های قاطعی برای حذف روسیه از سیستم مالی جهانی برداشته‌ایم، از جمله اولین گام بزرگ در جداسازی بانک‌های روسیه از سوئیفت.

او گفت: «ما به همکاری با یکدیگر ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بهای تجاوزات خود به اوکراین را بپردازد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و کانادا برخی از بانک های روسیه را از سیستم سوئیفت جدا کرده و دارایی های آنها را مسدود می کنند.

پیش از این، سخنگوی دولت آلمان گفته بود که آلمان، بریتانیا، ایتالیا، کانادا، ایالات متحده، فرانسه و کمیسیون اروپا بر سر تحریم های مالی جدید و شدیدتر علیه روسیه از جمله قطع برخی بانک های روسی از سیستم سوئیفت به توافق رسیده اند.

وی افزود: مقرر شد تمامی بانک های روسیه که از سوی جامعه جهانی تحریم شده اند جدا شوند و در صورت نیاز سایر بانک های روسیه نیز از سوئیفت جدا شوند.

وی خاطرنشان کرد که شرکای غربی تصمیم گرفته اند توانایی بانک مرکزی روسیه برای حفظ روبل را از طریق تراکنش های مالی بین المللی محدود کنند.

در همین راستا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به کمیسیون اروپا و دیگر کشورهای غربی در جداسازی برخی بانک های روسیه از سیستم سوئیفت و اعمال تحریم های مالی جدید پیوسته است.

پس از حمله به اوکراین، ما به رهبران اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا و کانادا می‌پیوندیم تا اطمینان حاصل کنیم که بانک‌های بزرگ روسیه که تحت تحریم قرار دارند از سیستم سوئیفت خارج شده‌اند و محدودیت‌هایی برای بانک مرکزی وجود دارد. روسیه تحریم ها علیه دارایی های روسیه را مسدود می کند

  پرونده شکایت النصر از پرسپولیس تا کجا پیش رفته است؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید