ما اصرار داریم که اصلاح روابط ایران و عربستان در چارچوب توافقات انجام شود

این موضوع در دیدار با نخست وزیر عراق مطرح شد.

30287 153 فقط خبر

رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از اصلاح روابط با عربستان استقبال می کند اما اصرار داریم که این روند بر اساس توافقات و تفاهم ها باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سیدابراهیم رئیسی در دومین روز از سفر خود به نیویورک بعدازظهر امروز سه شنبه به وقت محلی در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که در هتل محل اقامت رئیس جمهور، قدردانی خود را اعلام کرد. رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت ایران با تشکر از دولت و ملت عراق برای میزبانی مراسم اربعین امسال گفتند: امیدواریم روند سیاسی عراق با تفاهم به تشکیل دولتی مقتدر منجر شود. در اسرع وقت و گفتگو

رئیسی همچنین با اشاره به سخنان نخست وزیر عراق مبنی بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه راه آهن بصره – شلمچه اظهار داشت: رفع گره کوچک این پروژه و تکمیل سریعتر آن نتایج و دستاوردهای عظیمی در گسترش خواهد داشت. تعاملات و همکاری های دوجانبه و تسهیل تردد زائران به عتبات عالیات دو کشور.

رئیس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد که روند سیاسی انتخابات پارلمانی عراق با گفت وگو و تفاهم کشورهای عراقی هر چه سریعتر به پایان برسد و دولتی مقتدر و مقتدر تشکیل شود.

رئیسی در ادامه با قدردانی از حسن نیت و تلاش دولت عراق و شخص نخست وزیر برای بهبود روابط کشورهای منطقه از جمله ایران و عربستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از اصلاح روابط با عربستان استقبال می کند. اما ما اصرار داریم که این روند باید بر اساس توافقات و ترتیبات انجام شده در مذاکرات بین مقامات دو کشور در عراق ادامه یابد.

  مطهری: هنوز نمی دانم چرا باید با سپاهان در زمین بی طرف بازی کنیم/احترام به حلقه گمشده فوتبالمان

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در روابط منطقه ای خود همواره منافع امت اسلامی را مد نظر قرار داده است.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در این دیدار با قدردانی از رضایت مقامات و مردم ایران از میهمان نوازی مردم عراق در زیارت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: مردم عراق از این مهم برخوردارند. فقط به وظیفه خود در قبال زیارت سید و سالار شهیدان عزیز عمل کردند.

نخست وزیر عراق با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی کشورش از حسن نیت و تلاش های دولت جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همکاری ها با عراق قدردانی کرد.

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید