ما اصرار داریم که اصلاح روابط ایران و عربستان در چارچوب توافقات انجام شود

رئیس جمهور در دیدار نخست وزیر عراق:

30259 397 فقط خبر

حجت الاسلام رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران از اصلاح روابط با عربستان استقبال می کند اما اصرار داریم که این روند بر اساس توافقات و تفاهمات صورت گرفته در مذاکرات مقامات دو کشور در عراق ادامه یابد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دومین روز از سفر خود به نیویورک با حضور در هتل محل اقامت رئیس جمهور با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار کرد. وی با ابراز قدردانی صمیمانه از رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت ایران از دولت و ملت عراق برای میزبانی خالصانه و برگزاری مراسم اربعین در سال جاری، گفت: امیدواریم روند سیاسی عراق به این مهم منجر شود. تشكيل هر چه سريعتر يك دولت قوي از طريق تفاهم و گفتگو.

رئیسی همچنین به سخنان نخست وزیر عراق مبنی بر لزوم تسریع در تکمیل پروژه راه آهن بصره تا شلمچه اشاره و تصریح کرد: حل گره کوچک این پروژه و تکمیل سریعتر آن نتایج و دستاوردهای عظیمی در گسترش دوجانبه خواهد داشت. تعامل و همکاری و همچنین تسهیل در تردد زائران به عتبات عالیات دو کشور. کشور خواهد داشت

رئیس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرد که روند سیاسی انتخابات پارلمانی عراق با گفت وگو و تفاهم کشورهای عراقی هر چه سریعتر به پایان برسد و دولتی مقتدر و مقتدر تشکیل شود.

رئیسی در ادامه با قدردانی از حسن نیت و تلاش دولت عراق و شخص نخست وزیر برای بهبود روابط کشورهای منطقه با یکدیگر از جمله ایران و عربستان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از اصلاحات استقبال می کند. روابط با عربستان سعودی، اما ما اصرار داریم که این روند باید بر اساس توافقات و ترتیبات انجام شده در مذاکرات بین مقامات دو کشور در عراق ادامه یابد.

  6 ایده ساده برای تهیه یک شام خوشمزه و سالم

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در روابط منطقه ای خود همواره منافع امت اسلامی را مد نظر قرار داده است.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با قدردانی از رضایت مقامات و مردم ایران از میهمان نوازی مردم عراق در سفر اباعبدالله الحسین (ع) گفت: مردم عراق فقط وظیفه خود را در قبال زیارت سید و سالار شهیدان انجام داده اند.

نخست وزیر عراق با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی کشورش از حسن نیت و تلاش های دولت جمهوری اسلامی ایران برای تقویت همکاری ها با عراق قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید