ما آمادگی داریم از فرصت های بزرگ کشورمان برای حل تناقضات آذربایجان و ارمنستان استفاده کنیم

این اتفاق در دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان رخ داد.

42376 314 فقط خبر

رئیس جمهور ایران در حاشیه ششمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس سیکا با همتای آذربایجانی خود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در حاشیه ششمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس سیکا با همتای آذربایجانی خود دیدار و گفتگو کرد.

رؤسای جمهور ایران و آذربایجان در این دیدار بر تقویت همکاری ها در زمینه های تجاری، اقتصادی، انرژی و صادرات خدمات مهندسی و فنی تاکید کردند.

رئیسی در این دیدار با بیان اینکه باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و ارمنستان احترام گذاشته شود، تاکید کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران هرگونه تغییر در مرزهای تاریخی و ژئوپلیتیکی منطقه و هرگونه تغییر در وضعیت ترانزیتی ایران و ارمنستان مردود هستند.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که از آزادسازی قره باغ استقبال کرد، افزود: ایران آماده است تا از ظرفیت عظیم خود برای حل اختلافات آذربایجان و ارمنستان استفاده کند.

در این دیدار الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان گزارش مبسوطی از آخرین روند همکاری های اقتصادی دو کشور ارائه کرد که تداوم و تقویت این روند مورد تاکید روسای جمهور دو کشور قرار گرفت.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین گزارش مفصلی از توسعه منطقه ای و آخرین وضعیت مذاکرات چندجانبه آذربایجان و ارمنستان در پراگ ارائه کرد.

وی همچنین بر پایبندی و احترام به مرزهای بین المللی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

انتهای پیام/

  رضاییان و نورافکن دیر به اردو اضافه می شوند/ توافق با اسکوچیچ

دیدگاهتان را بنویسید