ماکرون تهدید خود را دنبال کرد و با کارگران اعتصابی مقابله کرد

بحران کمبود سوخت در فرانسه؛

42143 555 فقط خبر

دولت فرانسه با ادامه اعتصاب کارگران برای افزایش دستمزدها، از امروز با استفاده از تعداد کارمند لازم برای پاسخگویی به شرایط اضطراری، فعالیت انبار سوخت «پورت ژروم» در نرماندی را آغاز می کند.

به گزارش خبرنگار گروه جهان خبرگزاری آنا، دولت فرانسه در اولین گام از اجرای تهدید خود مبنی بر برخورد با کارگران اعتصابی پالایشگاه ها، دستور استفاده از ذخیره سوخت یکی از پالایشگاه های نورماندی شرکت نفت اسو اکسون موبیل را صادر کرد.

روز چهارشنبه، خبرگزاری فرانسه به نقل از اگنس پانیه روناش، وزیر انرژی این کشور گفت که دولت به دلیل ادامه اعتصاب کارگران که خواستار آن هستند، از امروز به فعالیت انبار سوخت پورت ژروم در نرماندی با تعداد پرسنل مورد نیاز ادامه خواهد داد. افزایش دستمزدها برای حل وضعیت اضطراری آغاز می شود.

بر اساس تصمیم دولت فرانسه، تعداد کمی از کارگران اعتصابی ملزم به تسهیل در روند ارسال محموله های سوخت از انبار خواهند بود و در صورت امتناع از اجرای این تصمیم، مجازات خواهند شد. البته تصمیم دولت فرانسه شامل قسمت های عملیاتی پالایشگاه و فرآیند تولید سوخت نمی شود.

کارگران شش پالایشگاه از هفت پالایشگاه فرانسه روز چهارشنبه اعتصاب کردند: چهار پالایشگاه توتال انرژی و دو پالایشگاه Esso-ExxonMobil. به دلیل کمبود سوخت، نزدیک به 30 درصد از پمپ بنزین ها در فرانسه عصر روز سه شنبه با کمبود مواجه شدند.

کارگران اعتصابی خواستار افزایش 10 درصدی دستمزدها در سال 2022 هستند، در حالی که دستمزد آنها در سال جاری 3.5 درصد افزایش یافته است.

  معروف ترین دوقلوهایی که اصلا شبیه هم نیستند! + عکس - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4129/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید