ماهی ها میلیون ها سال است که صحبت می کنند – تفکر مدرن

این واقعیت که دلفین ها یا نهنگ ها می توانند صداهایی تولید کنند که به آنها اجازه می دهد با یکدیگر صحبت کنند، چیزی است که احتمالاً بسیاری از ما از آن آگاه هستیم، اما اکنون تحقیقات علمی جدید ادعا می کنند که این توانایی در ماهی ها و در واقع این حیوانات آبزی وجود دارد. توانایی 155 میلیون سال

بسیاری از اشیاء و موجودات زنده در سیاره ما می توانند صداهایی تولید کنند که گاهی برای ما شگفت انگیز است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید ماهی ها نیز موجوداتی هستند که صدا تولید می کنند و از این تولید صدا برای صحبت با یکدیگر استفاده می کنند. آرون رایس، بوم شناس دانشگاه کرنل، می گوید؛ مدت هاست می دانیم که برخی از ماهی ها صدا تولید می کنند، اما صدای ماهی همیشه عجیب و البته نادر تلقی می شده است.

رایس توضیح می‌دهد که تصور می‌شد ماهی به شدت به وسایل ارتباطی دیگر، از سیگنال‌های رنگی و زبان بدن گرفته تا الکتریسیته وابسته است. اما یافته های اخیر نشان می دهد که ماهی ها مانند بسیاری از موجودات دیگر گروه های پر سر و صدا و آرامی دارند. اندرو باس، متخصص مغز و اعصاب تکاملی در دانشگاه کرنل، می گوید: «غفلت از صداهای ماهی احتمالاً به این دلیل است که شنیدن یا ندیدن این صداها آسان است و علم ارتباطات صوتی زیر آب عمدتاً بر نهنگ ها و دلفین ها متمرکز است. برنج. -نویسنده مطالعه جدید متمرکز است. “اما ماهی ها نیز پر سر و صدا هستند و اتفاقاً برخی از آنها واقعاً پر سر و صدا هستند.”

  دلار در برابر فوتبال ایران - تفکر مدرن

رایس و همکاران، با بررسی توصیفات توصیفی، صداهای ضبط شده و گزارش های صوتی، چندین ویژگی فیزیولوژیکی را شناسایی کردند که به گروه ماهیان Actinopterygii اجازه می دهد تا این صداها را بدون تارهای صوتی تولید کنند. این گروه در حال حاضر بیش از 34000 گونه زنده را شامل می شود. رایس در گفتگو با سایت سیم Syfy او توضیح می دهد: «آنها می توانند دندان هایشان را به هم بفشارند یا از حرکت در آب صدا تولید کنند و ما تعدادی ویژگی را در ماهی ها می بینیم که در شکل دادن به این صداها نقش دارند. احتمالاً رایج ترین سازگاری عضلات مرتبط با مثانه است. به عنوان مثال، ماهیچه های مثانه شنای قورباغه سریع ترین ماهیچه های اسکلتی در مهره داران هستند که منقبض می شوند و سازگاری های بسیار مؤثری ایجاد می کنند.

دانشمندان می گویند که از 175 خانواده ماهی، دو سوم احتمالاً با صدا ارتباط برقرار می کنند. تجزیه و تحلیل نشان می دهد که این ارتباطات صوتی ممکن است به طور مستقل حداقل 33 بار در ماهی ها توسعه یافته باشد، که همچنین نشان می دهد که این نوع ارتباط برای آنها بسیار مهم بوده است. علاوه بر این، گفته می شود که زبان مخصوص ماهی ها حدود 155 میلیون سال پیش سرچشمه گرفته است. جالب اینجاست که این تاریخ گذاری تقریباً همزمان است با شواهدی که نشان می دهد مهره داران زمینی برای اولین بار قادر به تولید صدا بودند. حیواناتی که ما در نهایت از آنها تکامل یافتیم.

این تیم در مقاله خود نوشت: «نتایج ما به شدت از این فرضیه حمایت می کند که رفتار سونات (تولید صدا) بسیار قدیمی است. این یافته‌ها روی هم فشار «انتخاب قوی» را نشان می‌دهند که به نفع تکامل این گروه در میان خطوط مهره‌داران است. این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که برخی از گروه‌های ماهی پرحرف‌تر از گروه‌های دیگر بودند و قورباغه‌ها و گربه‌ماهی‌ها جزو پرحرف‌ترین گروه‌ها بودند. با این حال، رایس و تیم هشدار می دهند که تجزیه و تحلیل آنها فقط وجود ماهی های خاصی را نشان می دهد که صدا تولید می کنند و این واقعیت که گروه خاصی از ماهی ها در لیست نیستند به این معنی نیست که آنها نمی توانند صدا تولید کنند، بلکه به این معنی است که صدا تولید می کنند. که ما هنوز قادر به شنیدن این صداها نیستیم.

  سرنوشت قاتلان امام حسین (ع) چه شد؟ - اندیشه معاصر

دانشمندان همچنین در مورد محتوای گفتگو با ماهی ها می گویند که از این صداها می توان برای فعل و انفعالاتی مانند غذا، سیگنال های خطر، رویدادهای اجتماعی (از جمله زندگی) و البته رابطه جنسی استفاده کرد. برخی از محققان حتی سعی کرده اند این صداها را رمزگشایی کنند تا محتوای دقیق این مکالمات را شناسایی کنند. رایس گفت: «ماهی‌ها همه کار می‌کنند، هوا تنفس می‌کنند، پرواز می‌کنند و همه چیز را می‌خورند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها صحبت کنند. نتایج این مطالعه در ایکتیولوژی و هرپتولوژی منتشر شده است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263707

دیدگاهتان را بنویسید