ماموریت اصلی وزارت کشور نظارت دقیق بر ورود مردم از مرزهای شرقی است

1064827 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح شنبه در جلسه ستاد ملی ولیعهد از خداوند متعال برای کاهش چشمگیر موارد و قربانیان اپیدمی ولیعهد تشکر کرد. نتایج مطلوب حاصل از واکسیناسیون همگانی باعث شد تا امسال نسبت به سال های گذشته راهپیمایی روز قدس با شور و شوق فراوانی برگزار شود.

وی همچنین با تقدیر از حضور باشکوه روزه داران کشورمان در راهپیمایی روز قدس، افزود: برآوردها نشان می دهد با بهبود اپیدمی تاج در کشور و کاهش چشمگیر ابتلا به این بیماری، امسال تعداد تعداد شرکت کنندگان در قدر و تعداد تظاهرکنندگان در روز قدس نیز افزایش یافت.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه رعایت دقیق مقررات بهداشتی همچنان ضروری و ضروری است، خاطرنشان کرد: بهبود شرایط بهداشتی نباید رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در برابر شیوع تاج کاهش دهد. رعایت این دستورالعمل در مدارس، وسایل نقلیه عمومی، مراکز خرید و همچنین در مراسم و مناسبات مذهبی و ملی و همچنین در هر مکان تجمع دیگری کاملاً ضروری است.

رئیسی به مسئولان مربوطه به ویژه در وزارت کشور دستور داد تا تردد مردم از مرزها به ویژه از مرزهای شرقی کشور را کنترل کنند تا از ورود افراد مبتلا به عروق کرونر یا مشکوک به بیماری جلوگیری شود.

وی همچنین به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد تا با توجه به تخصیص یک میلیارد دلار ارز برای واردات دارو و تصمیم برای تداوم عرضه، نسبت به نظارت بر عرضه انواع داروها و کنترل دقیق قیمت‌ها اقدامات لازم را انجام دهد. منابع لازم در این زمینه

  طرز تهیه 10 نوع ترافل خوشمزه و پرانرژی - یک فکر مدرن

در جلسه امروز ستاد ملی تاج و تخت، تمامی افراد بالای 70 سال و همچنین افراد دارای نقص ایمنی یا بیماری های زمینه ای تایید شدند که در سال 1401 یک واکسن ضد تاج را دریافت کنند.

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید