ماجرای دستگیری پسر میرسلیم به جرم همکاری با منافقین

929079 فقط خبر

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری آنا، مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در خصوص ماجرای دستگیری فرزندش به اتهام همکاری با منافقین، گفت: ظاهرا مهدی پس از دو سال مراقبت در تیرماه 1397 بازداشت شده است. در بهمن ۱۳۹۷ به اتهام امنیت ملی به پنج سال حبس تعزیری محکوم و پس از تجدیدنظرخواهی و حکم قطعی در بهمن ۱۳۹۷ به زندان اوین منتقل شد.

وی افزود: در حین دستگیری با اطلاعاتی که ماموران امنیتی به من دادند متوجه مشکلاتی شدم که گریبانگیر او شده بود و فکر می کنم اگر زودتر از آن مشکلات مطلع بودم می توانستم او را از این وضعیت نجات دهم. یک تنبیه کوچک.”

میرسلیم تاکید کرد: در هیچ یک از مراحل دستگیری و بازجویی، محاکمه و فرجام خواهی برای جلوگیری از هرگونه شبهه دخالتی نداشتم.

این نماینده مجلس درباره اقدامات فرزندش در این پرونده گفت: منافقین با شناسایی و سوء استفاده از نقطه ضعف مهدی، او را شکار و به دام انداختند و سعی کردند اطلاعاتی از او بگیرند که البته چون اطلاعات طبقه بندی نداشت، چیزی به دست نیاوردند. اما برای به دام انداختن او

وی همچنین با اشاره به ضعف فرزندش بیان کرد: ضعف مهدی از بدو تولد با او بوده و این مشکل هم جسمی و هم روحی است. من و مادرش خیلی تلاش کرده ایم که این ضعف ها روی شخصیت او تاثیر نگذارد و به تدریج بدون احساس ضعف به او اجازه یادگیری و معاشرت را بدهیم و تا حد زیادی موفق بوده ایم.

میرسلیم ادامه داد: فرزندم بسیار احساساتی، ساده لوح و کوتاه مزاج است. همین ضعف باعث شد که او نتواند معیشت خود را تامین کند و منافقین با این کارها توانستند او را جذب و گمراه کنند و ماموران امنیتی او را عنصری تاثیرگذار دانستند.

  صفحه اصلی روزنامه / 5 جولای 1401+ عکس

وی گفت: من به عنوان پدرش حتی بعد از 50 سال از اینکه بگویم ضعیف است، مردد هستم تا به شخصیت او آسیبی وارد نشود، اما واقعیت همین است و اکنون اکثر کسانی که با این پرونده برخورد کرده اند، ضعف ها را به خوبی می دانند.

این نماینده مجلس ادامه داد: مهدی در جریان استیضاح متوجه شد که فریب خورده و به دام افتاده است و در پشیمانی و افسردگی کامل فرو می رود، به گونه ای که بعد از بازجویی به خصوص در زندان دائماً احساس بیگانگی می کرد و روز را سپری می کرد. و شب با اشک و ناله.و حال و روزش او را مجبور به مصرف مسکن کرده بود که ضعف جسمانی اش بیشتر شد و حتی تعادلش را از دست داد.

میرسلیم تصریح کرد: علاوه بر این برخی از نزدیکان وی در مرخصی به من گفتند که دیگران مهدی را مجبور به نامزدی کرده و به خاطر پول از او سیاه نمایی کرده اند و از همه بدتر به او به خاطر شرکت در انتخابات و انتخابات ریاست جمهوری توهین کرده اند. اینها نمونه هایی از اتفاقاتی بود که در زندان می گذشت و وقتی صحت گزارش ها را بررسی کردم و برایم مشخص شد که ظلم و ستم از سوی زندانیان صورت گرفته است، در نامه ای به رئیس قوه قضائیه پرسیدم که آیا 5 سال است. حبس حبس محسوب می شد.با تحقیر و توهین و سیاه نمایی؟ آنها هم عظمت نشان دادند و پاسخ دادند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص عملکرد دستگاه قضایی در آخرین دوره تحول اظهار داشت: رئیس قوه قضائیه، دادستان کل و دادستان تهران بارها از زندان بازدید کرده و کاستی ها را دیده اند. در زندان ها از نزدیک و به خواست خداوند این روند ادامه خواهد یافت و اصلاحات خوبی صورت خواهد گرفت

  درخواست جابجایی و پذیرایی از دانشجویان پزشکی تمدید شد

میرسلیم در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چگونگی آزادی فرزندش از زندان خاطرنشان کرد: آزادی از زندان مشروط به شرایطی است که مهم ترین آن مربوط به رفتار خود زندانی است. با توجه به گزارش اهالی و وضعیت جسمی و روحی فرزندم او را واجد شرایط مرخصی یافتند.

وی افزود: در این بین مهدی درخواست عفو کرده و با توجه به رفتار و شرایط خود نیمی از دوران زندان خود را عفو کرده است.

این نماینده مجلس گفت: به نظر من قوه قضاییه باید توجه داشته باشد که زندان مجازات مناسبی برای فردی با چنین شرایط بدی نیست. این زندانی است که در شرایط کنونی نمی توان زندانیان را به درستی طبقه بندی کرد.

میرسلیم تصریح کرد: این سخنان بنده نه برای تبرئه فرزند و نه برای نفوذ در دستگاه قضایی است چرا که به خوبی از مشکلات کار آنها آگاهم و امیدوارم هر چه زودتر به اصلاحات اساسی در دستگاه قضایی دست یابند. .

وی افزود: از امروز کارهای بزرگی آغاز شده است که فقط مربوط به دستگاه قضایی نیست بلکه باید اصلاحات مهمی در قوه مجریه انجام شود که شرط اصلی موفقیت آن شایسته سالاری در انتخاب مدیران و پیمانکاران است.

میرسلیم بیان کرد: ما در مجلس باید به این اصلاحات توجه داشته باشیم به ویژه بر اجرای قوانین و مقررات نظارت داشته باشیم و سپس از مردم انتظار همدلی با دولت داشته باشیم تا دولت بتواند به تدریج و با رعایت اولویت به مطالبات عقب افتاده پاسخ دهد. این حق مردم است.

وی تاکید کرد: من شخصاً از تلاش برای ریشه‌کنی فساد و خشکاندن انحرافات و تخلفات و به‌ویژه ذلت‌ها و منافقان و جنایتکاران سیاسی و جنایتکاران اقتصادی و منحرفان فرهنگی و مجرمان اجتماعی و جنایتکاران امنیتی دست بر نمی‌دارم که این حملات وحشیانه آنهاست. کشور را تضعیف یا ویران خواهد کرد. ما به قولی که با امام بستیم پایبند هستیم.

  اولین شوک صبحگاهی برای یحیی / کالدرون در راه تهران / سوپراستار برزیلی جایگزین گل محمدی شد - اندیشه معاصر

میرسلیم در خاتمه خاطرنشان کرد: نکته اصلی در همه این گونه موارد وجود فساد و ریشه دواندن فساد در کشور است و هرکس در مسیر مبارزه با فساد گام بردارد با چنین حملاتی مواجه خواهد شد و تا زمانی که در این امر ثابت قدم باشد. راه ببافند بر علیه او نیز تهمت و توهین با کنایه و کنایه; اینها از عوارض مبارزه با فساد است و باید آنها را به عنوان یک واقعیت بپذیریم و به آنها پاسخ لازم و مناسب بدهیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید