ماجرای جالب مرگ روستای قزوین چیست؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، روستای مرگ یکی از زیباترین روستاهای منطقه الموت قزوین است که یکی از جاذبه های گردشگری معروف و دیدنی قزوین است.

نام این روستا «مرگ» نیست!

شاید با شنیدن نام این روستا فکر کنید که این روستا مکانی بسیار خطرناک است اما اشتباه نکنید زیرا همانطور که در این قسمت از گردشگری گفتیم نام این روستا “مرگ” نیست بلکه “مرگ” است. و مرگ را با تلفظ اشتباه نامیدند. بودن.

روستای مرگ کجاست؟

این روستای زیبا در مسیر قزوین – معلم کلایه و نزدیک به گردنه کاستین لار قرار دارد. وقتی در جاده باریک و پر پیچ و خم قزوین- معلم کلایه رانندگی می کنید، بعد از 35 کیلومتر با تابلویی روبرو می شوید که راه «مرگ» را نشان می دهد.

روستای مرگ قزوین

غرب این روستا رودبار شهرستان و شرق آن رودبار الموت نام دارد. با این حساب قلعه الموت در شرق و قلعه لمبه سر در رودبار گربی قرار دارد.

قله های باستانی

این روستا نزدیک است، گردنه کاستین لار اکثر روزهای سال پوشیده از مه و گیاه است، ارتفاعات این روستا مشرف به رودخانه شگفت انگیز شاهرود و دره الموت است و بلندترین نقطه این روستا را می توانید ببینید. رؤیای همه الموت را تماشا کن. قله های باستانی مختلفی که در این منطقه وجود دارد از جمله جاذبه های گردشگری این روستا هستند که گردشگران به خاطر آنها به آن سفر می کنند.

بیدهای بلند و باغات

این روستای دیدنی مملو از بیدهای بلند و باغ های میوه است که نسیمی دائمی در میان ابرها و مه می وزد و تصویری رویایی از روستا را بر بوم هنرمندان برجسته تداعی می کند.

  تایید 4 استاندارد ملی در حوزه نانو

حیوانات وحشی

در اطراف روستای مرگ می توان سیاهگوش، عقاب، خرس، کرکس، شاهین و دیگر حیوانات وحشی را دید که زیستگاه اصلی آنها در نواحی غربی البرز است.

چشمه ای پر آب و زلال

در 5 کیلومتری روستا چشمه ای زلال و آب به دره الموت وجود دارد که هر ساله مملو از گردشگرانی است که از سراسر کشور به این منطقه سفر می کنند.

خانه های مرتب

شیب این روستا به حدی است که به نظر می رسد خانه ها روی هم چیده شده و هر لحظه ممکن است سقوط کنند. هرگاه از شیب تند روستای مرگ بالا بروید و به بلندترین نقطه آن برسید، تمام دره الموت در منظره ای زیبا نمایان می شود.

جاذبه های گردشگری قزوین

شب ها که چراغ خانه ها یکی یکی روشن می شود و دریاچه ای از نور زیر پایتان شکل می گیرد. از بلندی روستای مرگ، روستاهای دیگر منطقه مانند جزایر تابان می درخشند و شبی خاطره انگیز را در روستای مرگ به نمایش می گذارند.

بهترین زمان سفر به روستای مرگ کزوین

دهکده مرگ یکی از زیباترین مناظر ایران را از اواخر فروردین تا اوایل آبان به تصویر می کشد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261686

دیدگاهتان را بنویسید