ماجرای ترور بیولوژیک نادر طالب زاده چه بود؟ + فیلم

1067973 فقط خبر

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه «فرهنگ» خبرگزاری «آنا». نادار طبالبازاده (۱۳ دی ۱۳۳۲ – ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) تهیه کننده، کارگردان و مجری ایرانی بود. او دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است.

آن مرحوم فعالیت هنری خود را از سال 1359 در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت های طالب زاده می توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش سینمایی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. مستندهای او شامل «25 ساعت (در آمریکا)»، «خنجر و شقایق (در بوسنی)»، «ارتفاع در آتش (در صربستان)»، «خشونت خاموش (در آلمان)»، «رهآورد هند (در هند)» است. جهان در انتظار (اروپا)»، مجموعه تلویزیونی «انجیل منجی» و فیلم «مسیح» و … مرحوم طالب زاده در سال 1395 گفته بود که مورد قتل بیولوژیک قرار گرفته است و ما این موضوع را بررسی کردیم.

از چمدان گمشده تا قتل بیولوژیکی

نادر طالب زاده در سال 2016 گفته بود که هدف یک قتل بیولوژیک قرار گرفته است. وی در تشریح محل این اقدام گفت: در سال 1393 به همراه گروهی از لبنان برای پیاده روی اربعین عازم عراق بودم که چمدانم از هتلی در نجف در میان صدها چمدان ناپدید شد. یک هفته بعد ساعت 3 نصفه شب دو تا پاسدار به حرم که مهمان بودم آمدند. بهت آدرس دادند که بری جایی و چمدانت را برداری. همچنین فکر نمی کردم چمدانم آسیب دیده یا کثیف شده باشد. اطلاعات لپ تاپ من کاملاً خالی بود و آنها بررسی کاملی انجام داده بودند. از فردای تحویل چمدان سرفه خونی و نارسایی قلبی داشتم مریض بودم ولی متوجه نشدم. با دکتری که متخصص بیوتروریسم است صحبت کردم و او به من اطلاع داد که چه اتفاقی افتاده است و این تیروبیولوژیست مرا تایید کرد. لپ تاپم را به بچه های سپاه دادم و گفتند دیگر به آن دست نزن. »

  کیهان خاصی آبروی مهران مدیری - اندیشه مدرن - را به دست آورده است

در زیر ویدئویی از ادعای وحشت بیولوژیکی نادر طالب زاده را مشاهده می کنید.

مرحوم طالب زاده در تاریخ 8 آذر 1388 به دلیل عوارض بیماری قلبی و لخته شدن خون در بیمارستان بستری شد. وی همچنین در 16 دی ماه 87 مجدداً در بخش مراقبت های ویژه بستری شد و در اوایل بهمن ماه از بیمارستان مرخص شد. این مجری و برنامه ساز پیشکسوت تلویزیون شامگاه 9 اردیبهشت 1401 در سن 69 سالگی بر اثر عارضه بیماری قلبی و لخته شدن خون در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران درگذشت.

انتهای پیام/110/

دیدگاهتان را بنویسید