لیست خودروهایی که ارزان یا گران شده اند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، قیمت خودرو در هفته جاری با تغییر نرخ ارز روند صعودی و کاهشی را طی کرد اما در نهایت خودرویی که در هفته های گذشته رکورد افزایش قیمت داشت، رکورد افت قیمت را به خود اختصاص داد.

به نظر می رسد انتظار برای پایان مذاکرات هسته ای برای بازار خودرو اندکی طولانی شده است و این بازار که در هفته های اخیر بین یک تا دو میلیون در نوسان بوده، در این هفته نوسانات بیشتری را به ثبت رسانده است.

فعالان بازار خودرو بر این باورند که بازار خودرو در هفته جاری نسبت به هفته های گذشته با بازار ارز و نرخ دلار همخوانی بیشتری دارد و نوسانات ارزی تاثیر بسزایی در بازار داشته است. با این حال، وضعیت بازار خودرو هنوز خوب نیست، خریدار زیادی در بازار وجود ندارد و معاملات در روزهای سرد زمستان گرم نیست.

بررسی بازار خودرو در هفته گذشته نشان می دهد که قیمت سمند LX موتور EF7، رانا، معمولی دنا، پژو 206 تیپ 2، پژو 206 تیپ 5، پژو 206 تیپ 5 «پژو 206 سدان»، «شاهین»، «کوئیک آر»، «تیبا 2» و «ساینا» نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشتند، «کوئیک معمولی» و «تیبا صندوقدار» تغییر قیمتی نداشتند و «دنا» پلاس توربو اتومات و سمند سورن هفته را با کاهش قیمت به پایان رساندند.

هفته گذشته دنا پلاس توربو اتوماتیک با 24 میلیون تن کاهش نسبت به هفته گذشته رکورد قیمت بازار را شکست و پژو 206 سدان و سمند LX با موتور EF7 نیز در این هفته 5 میلیون تومان قیمت بازار را افزایش دادند. در این هفته هم افزایش و هم ثبات قیمت در خانواده کوئیک ثبت شد. «کوئیک معمولی» مانند هفته گذشته بدون نوسان قیمت 195 میلیون تومان شد و «کوئیک آر» با 200 میلیون افزایش قیمت، از مرز 200 میلیون تومان گذشت و 202 میلیون تومان شد.

  چگونه می توانم با مادرشوهرم رابطه خوبی داشته باشم؟ - اندیشه معاصر

شاهین که طی دو هفته گذشته روند نزولی داشت و هر هفته یک میلیون تن کاهش ارزش داشت، هفته گذشته یک میلیون تن افزایش یافت و 344 میلیون تن کاهش یافت. این خودرو در ماه های اخیر کمترین نوسانات قیمتی را در بازار خودرو داشته است، خانواده تیبا هم در هفته اول بهمن ماه و هم خانواده کوئیک هم ثبات و هم افزایش قیمت داشتند. «تیبا صندوقدار» همچنان بدون تغییر قیمت 182 میلیون تن و «تیبا 2 معمولی» با افزایش یک میلیون تنی 187 میلیون تن فروخته شد.

ساینا نیز در این هفته با 2 میلیون تن افزایش قیمت نسبت به هفته قبل به 194 میلیون تن رسید.

206 قیمت در اولین روزهای بهمن ماه افزایش یافت. «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5» و «پژو 206 صندوق دار» نسبت به هفته گذشته به ترتیب سه، سه و پنج میلیون تن افزایش قیمت داشتند. به این ترتیب پژو 206 تیپ 2 به 273 میلیون تومان رسید. «پژو 206 تیپ 5» 312 میلیون تن و «پژو 206 صندوق دار» 310 میلیون تن قیمت گذاری شد.

خانواده سمند در این هفته هم کاهش قیمت داشتند و هم افزایش قیمت. سمند LX با موتور EF7 در هفته جاری 5 میلیون تن افزایش یافت و 284 میلیون تن فروخته شد اما سمند سورن با یک میلیون تن کاهش به 316 میلیون تن رسید. هفته اول بهمن برای دیگر خودروهای پرطرفدار بازار، هفته شلوغی بود. «رانا پلاس» و «دنا معمولی» افزایش قیمت داشتند، اما «دنا پلاس توربو اتوماتیک» برخلاف هفته های گذشته که رکورد افزایش قیمت در بازار را داشت، این هفته رکورد کاهش قیمت داشت.

  قیمت سکه و طلا و دلار / جدول 23 آذر 1400+

رانا پلاس و دنا معمولی با سه و چهار میلیون افزایش قیمت به ترتیب 309 و 355 میلیون و دنا پلاس توربو اتوماتیک با 24 میلیون کاهش کمتر از 500 میلیون و 496 میلیون تومان شد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257521

دیدگاهتان را بنویسید