لزوم معرفی سالیانه مراکزی برای رشد دانشجویان / فناورانی که نیاز به حمایت مادی و معنوی دارند

1089215 فقط خبر

در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا علی الیاسی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت بسیار بالا در حوزه فناوری، همجواری با بزرگترین شهر صنعتی کشور، موقعیت مکانی و محصولات کشاورزی، نیاز به مرکزی با جهت فعالیت فناورانه؛ از این رو، رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 1387 به عنوان ماهواره زیر نظر پارک علم و فناوری استان مرکزی فعالیت می کرد و از در سال 1388 مجوز مرکز رشد توسط پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد برنده شد.

وی که از زمان صدور مجوز تاکنون مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه بوده و از سال 1397 نیز مسئولیت مرکز رشد را بر عهده دارد، گفت: مرکز رشد واحد فناوری واحد ساوه در اولین ارزیابی سال 1398 قرار داشت. و در ارزیابی سال 1400 که اخیراً اعلام شد، رتبه برتر را در بین مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کسب کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با بیان اینکه این مرکز هم اکنون دارای یک شرکت دانش بنیان، سه واحد فناور و هشت هسته فناوری است، افزود: حمایت از ایده هایی که در فاز دوم نمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد. (دوران امید) این یکی از برنامه های مرکز رشد است و امیدواریم با فراهم آوردن شرایط لازم بتوانیم از ایده ها و استارت آپ های بیشتری حمایت کنیم.

الیاسی در پاسخ به این سوال که آیا در دوران مبارزه با کرونا به تولید محصولاتی از واحدهای فناور مرکز رشد دست یافتید؟ وی گفت: یکی از واحدهای فرآیندی مستقر در مرکز رشد واحد ساوه که به تولید حلال های شیمیایی مشغول بود، در دوران کرونا محلول های ضدعفونی کننده تولید کرد و ماده ضدعفونی کننده از دیگر محصولاتی بود که در مرکز رشد واحد ساوه در دوره کرونا.

  واحدهای باقیمانده مسکن مهر تا پایان سال تکمیل می شود

مدیر تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با بیان اینکه پژوهشگران برای تجاری سازی محصولات خود نیازمند حمایت مادی و معنوی هستند، گفت: قطعا در این مسیر موفق تر خواهیم بود. البته مرکز رشد واحد ساوه تمامی امکانات و تجهیزات خود را در اختیار صاحبان ایده قرار می دهد و سعی در تجاری سازی محصولات دارد.

وی با بیان اینکه واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از اهداف و ماموریت های مرکز رشد واحدهای فناور آگاه هستند، تاکید کرد: هر ساله مرکز رشد به صورت ویژه به دانشجویان معرفی شود تا همه آنها به ویژه دانشجویان جدیدالورود با اهداف و رسالت این مرکز آشنا شوند. بنابراین حمایت همه جانبه کارکنان سازمانی و واحدهای دانشگاهی برای رشد و شکوفایی مراکز رشد ضروری است و مسلماً در واحدهای سطح یک و دو نیز چنین حمایتی وجود داشته است.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید