لزوم سپردن امور مردم به خود مردم

این را آملی لاریجانی در دیدار با معاون رئیس جمهور بیان کرد

لزوم سپردن امور مردم به خود مردم

بر اساس گزارش ها اعتدال به گزارش شورای تشخیص کفایت، آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اهمیت عدالت در حکمرانی جهان امروز، بر لزوم انسجام در نظام فکری دولتمردان و مسئولان تاکید کرد و گفت: و کارها در کشور ساخته شود تا دولت ساخته شود. مردم می توانند از آن بهره مند شوند.

آملی لاریجانی نیز عدالت صحیح را مستلزم کار جدی، علمی و به دور از شعارهای پوپولیستی دانست و با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه به عدالت در الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، گفت: نتیجه همه چیز است. این مسائل نظری در مرحله اجرا نمود پیدا می کند و از این رو اقدامات صحیح متولیان اجرا از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس شورای تشخیص شایستگی توکل و توکل به خدا و برنامه ریزی صحیح همراه با شجاعت و رشادت مدیران را مهمترین مولفه برای پیشرفت امور اجرایی کشور دانست و با اشاره به سیاست های کلی هفتم برنامه توسعه خواست نظر و نظرات خود را در مورد این سیاست ها در صورت لزوم به شورا ارائه کند.

رئیس شورای تشخیص نیز بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سپردن برخی از امور انسانی به خود مردم و نیز توجه جدی به روند فرآیندهای هوشمندانه، قانون گذاری علمی و اجرای قانون در همه زمینه ها تاکید کرد. از جمله امور اداری و استخدامی. یکی از مهم ترین راه های رهایی از مشکلات در نظر گرفته می شود.

آملی لاریجانی در پایان از آمادگی شورا برای هرگونه مساعدت حقوقی در راستای اصلاح نظام اداری و کار کشور خبر داد.

  سردار سلیمانی از زبان رهبران جهان - اندیشه معاصر

بر اساس این گزارش، لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و کار با ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده، خواستار مساعدت شورا حسب مورد بویژه رئیس مجلس برای ارائه شد. مدل های نظری حکمرانی مبتنی بر عدالت

دیدگاهتان را بنویسید