لزوم استفاده از تجربیات پیشکسوتان در حوزه میراث فرهنگی/ جلساتی که منجر به تشویق شد

1084778 فقط خبر

حسین رایت مقدم در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در گذشته حضور میراث فرهنگی سختی های خاص خود را داشت. زمانی که من و یک گروه 15 نفره دیگر فارغ التحصیل شدیم و سابقه کار داشتیم، از طریق آزمون وارد حوزه میراث فرهنگی شدیم.

وی ادامه داد: بعد از یک دوره آموزشی فشرده 6 ماهه بالاترین سطح ممکن را برای ما حفظ کردند. سپس دوباره 6 امتحان مختلف دادند و در نهایت ما را پذیرفتند. بنابراین حوزه میراث فرهنگی حوزه ای نیست که فردی در نهایت به آن ختم شود و بلافاصله وارد بازار کار شود و مشغول به کار شود. نیاز به تجربه و آموزش زیاد دارد.

رایت مقدم تاکید کرد: با توجه به چنین فضایی توصیه من به جوانان این است که از تجربیات پیشکسوتان در این عرصه استفاده کنند. در آن زمان کسی نبود که از تجربیات او استفاده کند. البته منظورم از نظر آکادمیک است. کسانی از ما که امروزه به عنوان پیشگامان این عرصه شناخته می شوند، در این زمینه تلاش زیادی کرده اند. الان در سازمان ملی سابق و در میراث فرهنگی چهره هایی بودند که تجربیات ارزنده ای داشتند مثل مرحوم دکتر شیرازی، مرحوم مهندس مهریار و ….

وی ادامه داد: سایر افرادی که حضور دارند مسن هستند و ممکن است مانند گذشته نتوانند سفر کنند. اما افراد جوان تری هم هستند که تجربه زیادی دارند. حجت و چگینی از جمله افرادی هستند که همچنان در این زمینه فعال هستند و می توان از تجربیات آنها استفاده کرد.

رایت مقدم در ادامه این گفتگو به نشست اخیر پیشکسوتان میراث فرهنگی در وزارت میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مدیران جدید جلسه ای با افراد تاثیرگذار در حوزه میراث فرهنگی برگزار کردند که جلسه بسیار خوبی بود. «وزیر و معاون میراث فرهنگی ایشان بسیار صمیمانه و صمیمی بودند و به حرف ما گوش دادند.

  دشمن با یک کارزار رسانه ای انحرافی جوانان را هدف قرار می دهد

او گفت: «این جلسه اراده پشت آن را نشان می دهد. بنابراین جلساتی از این دست قطعا می تواند در انتقال تجربیات پیشینیان به مدیران و نسل فعلی موثر باشد. پاسخ صمیمانه ای که در این جلسه از وزیر و معاون وی دیدم نشان می دهد که آنها به نظرات افراد صاحب نفوذ نگاه مثبت دارند. بویژه آقای دارابی حس بسیار خوبی را به مردم منتقل کرد.
وی در پایان گفت: امیدوارم این نشست ها و نشست ها موثر باشد و زمینه ساز توسعه میراث فرهنگی شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید