لزوم ارتباط دانشگاه با مشکلات جامعه

1089590 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، فرزاد جهان بین در بیست و یکمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تسلیت فرا رسیدن ایام محرم گفت: طبق سند تحول و تعالی در دانشگاه آزاد اسلامی، 5 پیچ تحولی را برجسته کنید.

وی افزود: چرخش اول، چرخش از یادگیری تکلیفی به یادگیری عمیق، عملی و اشتغالزا است که بر اساس طرح منطقه ای در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دنبال می شود.

جهانبین با ابراز تأسف از اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی تعداد زیادی از بیکاران را تشکیل می دهند، اظهار داشت: علاقه اجتماعی به علم به دلیل کاربرد علم توسط دانشمندان در جامعه است و باید مهارت ها در کنار تخصص در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه رشته های دانشگاهی باید همسو با اکوسیستم دانشگاه باشد، خاطرنشان کرد: ایجاد دانشکده های مهارتی و کارآفرینی و طرح پژوهش اشتغال بر این اساس و در راستای تربیت نیروی کار موثر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: چرخش تحول آفرین دوم، چرخش از عرضه محوری و اقلام محوری به مسئله محوری و حل مشکلات کشور و منطقه است که در این بخش تلاش خواهیم کرد تا راهکارهایی برای آن ارائه کنیم. مشکلات در جامعه

وی تصریح کرد: لازم است پایان نامه ها و رساله ها با مشکلات جامعه مرتبط باشد.

جهانبین با بیان اینکه چرخش سوم از اقتصاد مبتنی بر یادگیری به اقتصاد مولد است، گفت: چرخش به سمت ثبات اقتصادی برای بقای دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است تا اقتصاد دانشگاه دیگر متکی به شهریه نباشد و در این چرخش به سمت و سویی باشد. اقتصاد پایدار ما بر اساس نوآوری و دانش حرکت خواهیم کرد.

  برنامه برنامه های تلویزیونی مدرسه سه شنبه 9 آذر

وی بیان کرد: تبدیل واحدهای رشد کمی به واحدهای ماموریت محور چهارمین رویکرد تحول آفرین دانشگاه آزاد اسلامی است تا واحد دانشگاهی در خدمت مشکلات مردم و رفع مشکلات جامعه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه هیچ یک از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نمی شود، تصریح کرد: این دانشگاه بدون وابستگی به دولت امید مردم است و با وجود مشکلات اقتصادی اجازه نخواهیم داد. تعطیلی هر واحد دانشگاهی

وی با بیان اینکه متأسفانه بین آموزش و پرورش در دانشگاه فاصله وجود دارد، خاطرنشان کرد: پنجمین رویکرد تحول آفرین دانشگاه آزاد اسلامی چرخش فرهنگی است. آموزش در قلب آموزش جای می گیرد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید