لخته شدن خون با تزریق واکسن Astraznka – یک ایده مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، عضو کمیته ملی علوم کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور گفت: بین 30 تا 100 هزار نفر در حال بیماری هستند.

وی افزود: روش شیوع بیماری احتمالا تا اوایل اسفند ماه به اوج خود می رسد و ممکن است تا چند هفته در اوج خود باقی بماند. سپس اگر بیماری به درستی کنترل شود به تدریج ضعیف می شود.

یکی از اعضای کمیته علمی کشور گفت: به نظر می رسد اکنون باید دوباره اعمال محدودیت ها را آغاز کنیم. همانطور که توسط کمیته علمی ایالتی تاج در رابطه با مکان هایی مانند رستوران ها، مراکز ورزشی و مراکز خرید پیشنهاد شده است. البته در شرایط فعلی هم افرادی که در این مراکز کار می کنند باید واکسینه شده باشند و هم کسانی که به این مکان ها مراجعه می کنند باید واکسینه شده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند. مردم معمولا از تجمعات غیرضروری اجتناب می کنند.

وی گفت: به نظر می رسد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نیز کند شده است. احتمالاً یکی از پیشنهادهای کمیته علمی ایالتی تاج و تخت برای اعمال محدودیت‌های بیشتر، افزایش دورکاری در دفاتر است.

مردانی افزود: در شرایط فعلی بیشترین موارد ابتلا به بیماری عروق کرونر سرپایی بوده و برخی از آنها منجر به بستری شدن در بیمارستان می شود. در حال حاضر بخش‌های اطفال برای بستری شدن آن‌ها مناسب است و اگر در اوج اپیدمی به بخش‌های ویژه کودکان نیاز داشته باشیم، قطعاً مشکل داریم زیرا تعداد بخش‌های مراقبت‌های ویژه نوزادان و کودکان در کشور بسیار کم است.

  خزانه های یخ زده در سایه گرمای جام جهانی قطر

یکی از اعضای کمیته علمی ملی تاج و تخت در خصوص وضعیت کادر پزشکی و وضعیت موجودی دارو در کشور گفت: به نظر می رسد اقدامات لازم برای ذخیره دارو انجام شده است. نیازی به بستری شدن ندارند. کمبود کادر پزشکی در این اوج ممکن است نقش بیشتری داشته باشد. به ویژه برخی از کارکنان در این اوج از بیماری عروق کرونر قلب رنج می برند. به همین دلیل دستور اخیر سازمان جهانی بهداشت کاهش مرخصی پرسنل پزشکی به پنج روز است و گفته می شود بعد از پنج روز می توانند با ماسک دو لایه یا دو ماسک سر کار بیایند.

وی در خصوص وضعیت نوبت سوم واکسیناسیون در کشور گفت: تاکنون 20 میلیون نفر نوبت سوم واکسن دریافت کرده اند. اخیراً یک جهش در دوز سوم رخ داده است، اما به نظر می رسد کافی نیست. تمام افرادی که دو دوز مصرف کرده اند باید برای دریافت نوبت سوم عجله کنند.

یکی از مردانی که واکسن آسترازنکا را به تاخیر انداخت، گفت: مردم باید بدانند که واکسنی که در حال حاضر دریافت می کنند اولین و آخرین واکسن آنها نیست و ممکن است واکسن چهارم یا پنجم داشته باشیم. در نتیجه نباید نوع خاصی از واکسن را به تاخیر بیندازند و در معرض آسیب ناشی از ویروس قرار بگیرند.

وی گفت: از سوی دیگر واکسن آسترازنکا واکسن خوبی است و در صورت نیاز قطعا وارد می شود. متأسفانه زمانی این واکسن کمتر مورد استفاده قرار می گرفت، اما وقتی چیزی کم می شد رایج می شود، در حالی که باید واکسنی را تزریق کنیم که در پیشگیری از مرگ و میر موثر باشد و همه واکسن های موجود به اندازه کافی از این ویژگی برخوردارند.

  پیش بینی آب و هوا در کشور / کاهش دما و یخبندان شبانه در سطح زمین - اندیشه معاصر

مردانی در خصوص عوارض واکسن آسترازنکا گفت: عارضه شدید آسترازنکا که لخته شدن خون است از هر یک میلیون جوان چهار نفر را مبتلا می کند و این درصد اصلا زیاد نیست. در نتیجه نیازی به نگرانی نیست، از طرفی عوارض آن با سایر واکسن های موجود قابل مقایسه است و نمی توان نتیجه گرفت که به دلیل عوارض محدود واکسن را تزریق نمی کنیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262878

دیدگاهتان را بنویسید