لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری ها اصلاح شد

1071212 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز لایحه درآمدها و هزینه های پایدار شهرداری ها و دهیاری ها را برای جلب رضایت هیات امنا اصلاح کردند.

بند (الف) پاورقی (1) ماده (4) به شرح زیر اصلاح و سه تبصره به عنوان تبصره های 3، 4 و 5 به این ماده اضافه شد:

الف- عوارض محلی وسیله تامین بخشی از هزینه های شهری و روستایی اعم از زمین، نوآوری، تسهیلات، تبلیغات راه و شهر و روستا و ارزش افزوده در نتیجه اجرای توسعه شهری و روستایی و واقعی است. طرح های املاک املاک مطابق با مقررات تعیین می شود. عناوین عوارض و نحوه اخذ آن به پیشنهاد شورای اسلامی شهرها و مناطق پس از تصویب در شورای عالی استان تهیه و تا پایان آذرماه هر سال توسط وزیر کشور تصویب و ابلاغ می شود. . اعمال هر گونه تعهدی غیر از تعهدات اعلام شده ممنوع بوده و مشمول مجازات درجه شش ماده 19 قانون مجازات اسلامی خواهد بود. عوارض اعلام شده باید دارای شرایط زیر باشد:

تناسب عوارض با توجه به شرایط محلی و طبقه بندی شهرداری ها شامل کلان شهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر)، سایر شهرها و روستاها.

برنامه ریزی برای دریافت هزینه فعالیت به جای مالیات سرمایه گذاری

بدون مالیات مضاعف

ممنوعیت اخذ عوارض خدمات و سایر عناوین مشابه در مواردی که عوارض وضع شده یا لغو شده باشد.

هیچگونه سوء استفاده و تبعیض در اخذ عوارض به خصوص بین اشخاص حقیقی و حقوقی وجود ندارد

توجه به افرادی که قادر به پرداخت نیستند و معافیت یا تخفیف برای گروه های دارای معلولیت از جمله افراد تحت پوشش کمیته مددکاری و رفاه اجتماعی

  کلاس آنلاین در فضا در حال شکل گیری است! + فیلم

مبنای محاسبه عوارض انواع عوارض محلی قیمت معاملات موضوع ماده می باشد. ماده 64 قانون مالیات های مستقیم و تبصره های آن.

حداکثر افزایش عوارض محلی نسبت به سال قبل، نرخ تورم اعلام شده از سوی مراجع ذیصلاح است.

بهای خدمات دریافتی شهرداری ها و دهیاری ها محدود به عناوین مصوب وزیر کشور در اولین دستورالعمل می باشد.

تبصره 3 – شهرداری و دهجاری موظفند کلیه عناوین و نحوه محاسبه عوارض را پس از طی مراحل قانونی حداکثر تا پایان بهمن ماه جهت اجرا در سال آینده به اطلاع عموم برسانند. نظارت بر اجرای این وظیفه و آشنایی ذی نفعان با مراجع قانونی بر عهده وزارت کشور است.

تبصره 4 – ایجاد کلیه عوارض و سایر وجوه برای انواع کالاهای وارداتی و تولیدی و همچنین ارائه خدمات مقرر در قانون مالیات بر ارزش افزوده و سایر قوانین، تعهدات و عوارض مالیاتی آنها. همچنین وضع عوارض بر درآمدهای مالیاتی؛ سود سهام شرکت ها، سود سپرده ها، سود سپرده ها و سایر معاملات مالی اشخاص با بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مجاز شوراهای اسلامی و سایر مراجع ممنوع است.

تبصره 5 : از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون تبصره 1 ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387/02/17 با اصلاحات بعدی لغو می شود.

نمایندگان نیز با حذف تبصره 1 از ماده 9 موافقت کردند.

همچنین ماده 11 این طرح به شرح زیر اصلاح شد:

ماده 11 ـ مالکان مکلفند در هنگام پرداخت مالیات ماده 59 قانون مالیاتهای مستقیم که آخرین آن است به ترتیب دو درصد (2%) و یک درصد (1%) عوارض به هزینه شهرداری محل پرداخت کنند. مالیات در انتقال اموال و انتقال حقوق انتقال.

  راه حل قانونی روابط غیرقانونی خودرو چیست؟ - اندیشه معاصر

تبصره: مشمولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و سایر افرادی که قادر به پرداخت نیستند از پرداخت این عوارض معاف هستند. آئین نامه اجرایی این تبصره که شامل نحوه شناسایی افراد مشمول این تبصره بر حسب میزان درآمد و دارایی آنها می باشد، توسط وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و اجتماعی تهیه شده است. بهزیستی و وزارت امور اقتصادی و امور اقتصادی و دارایی با همکاری کمیته معاونت امام خمینی (ره) این قانون ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد.

تبصره 2 ماده (15) نیز به شرح زیر اصلاح شد:

تبصره 2: در صورتی که مطالبات قطعی شده شهرداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مستند به اسناد قطعی و بیش از یک میلیارد (1.000.000.000.000) ریال باشد، پس از طی مراحل قانونی، این مطالبات مستند به مدارک مورد نیاز تلقی خواهد شد. اعمال شود و مطابق مقررات مربوط به اعمال مفاد اسناد رسمی خواهد بود. مبلغ تعیین شده برای مطالبات متناسب با تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هر سال در حال افزایش است.

تبصره ماده 18 نیز به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره – دستورالعمل اخذ تسهیلات در مناطق روستایی به تصویب وزیر کشور می رسد.

در ماده (20) عبارت «سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» جایگزین «سازمان مذکور» و عبارت «تصویب و ابلاغ وزیر کشور» جایگزین عبارت «به اطلاع وزیر کشور می‌شود». به شرح زیر نظر می دهد. مقاله ملحق می شود:

تبصره – اساسنامه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به عنوان نهاد دولتی وزارت کشور ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط هیأت وزیران تهیه و به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد.

  جدایی سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان - تفکر مدرن

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید