لایحه جامع انتخابات در دستور کار دولت قرار گرفت

1029349 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سیدمحمد حسینی، نایب رئیس مجلس روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی معاونت امور مجلس و مرکز پژوهش های مجلس گفت: نیروها با یکدیگر همکاری نمی کنند. بی شک تعامل سازنده و همکاری گسترده دولت و مجلس برای پیشبرد امور مفید و مؤثر است.

معاون امور مجلس و مجلس رئیس جمهور انعقاد تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور مجلس و مرکز پژوهش های مجلس را سرآغاز تعامل و هم افزایی گسترده در ارائه طرح ها و لوایح جامع و قوی دانست و گفت: اختیارات در حل مشکلات مردم، همکاری این دو گروه می تواند نقش بسزایی در تسهیل و پیشبرد امور مجریه و مقننه داشته باشد.

نایب رئیس مجلس مرکز پژوهش های مجلس را پشتوانه علمی و فکری نمایندگان دانست و گفت: معاونت امور مجلس در دولت چنین جایگاهی دارد و با همکاری وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف به جمع بندی نظرات و انعکاس آنها می پردازد. آنها در دولت هستند.

حسینی افزود: بر اساس این تفاهم نامه کمیته مشترکی باید به طور مرتب بر امور دو قوه نظارت داشته و پیشنهادات و راهکارهای لازم را برای بهبود امور ارائه دهد.

نایب رئیس مجلس گفت: این تفاهم نامه در 12 بند تدوین شده و تعهدات و مسئولیت ها را به صراحت بیان می کند و البته در صورت نیاز به موارد جدید یا تکمیل و اصلاح، این امکان فراهم است.

وی ادامه داد: دلیل اصلی این امر این است که قبل از تصویب قوانین کار تحقیقاتی لازم انجام نشده است و امروز باید از تجربه چهار دهه اخیر استفاده کنیم تا اشتباهات و کاستی های گذشته تکرار نشود.

  حقوق معلمان در سال آینده چقدر افزایش می یابد؟ - اندیشه معاصر

حسینی گفت: جنبه اجرایی در دولت قویتر است و مباحث نظری و پژوهشی در پژوهشگاه حاکم است و اگر این دو مجموعه در کنار هم قرار گیرند قوانین و مقررات بهتر و جامعتر می شود.

معاون رئیس جمهور گفت: دولت در 37 موضوع سند تحول را تدوین کرده که برخی از آنها نیازمند تصویب مجلس شورای اسلامی است و این دولت برخلاف برخی رویکردهای قبلی از مصوبات مجلس استقبال کرده و آن را لازم الاجرا می داند. “

حسینی با تاکید بر لزوم تقدم این لایحه بر طرح و تاکید در این زمینه رهبر فرزانه انقلاب گفت: ضمناً در صورتی که موضوعات در قالب لایحه به مجلس ارائه شود، هیأت امنا از صورت ماده قانونی برخوردار نخواهد بود. 75 و پرونده ها سریعتر و با تخصص بالاتر انجام می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اولویت ما بر این لایحه است و معتقدیم معاونت پارلمانی رئیس جمهور به عنوان محور اصلی تعامل و هماهنگی دولت و مجلس می تواند نقش مهمی ایفا کند. نقش. و نقش مؤثری در تحکیم روابط دو قوه داشته باشد.»

گفتنی است، معاونت امور مجلس رئیس جمهور و رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در راستای همگرایی، تعمیق و تسهیل روابط و همکاری های مجریه و مقننه تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی امضا کردند. .

همکاری مشترک در تهیه و تدوین طرح ها و لوایح، ایجاد و تقویت هماهنگی و هم افزایی، تبادل اطلاعات، اسناد و ظرفیت، برگزاری مشترک رویدادهای علمی و تخصصی از محورهای اصلی این تفاهم نامه است که در 12 بند تنظیم شده است. به مدت سه سال

  دارنده کیسه هسته ای پوتین کشته شد

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید