لاوروف: ناتو از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از حالت دفاعی به حمله تبدیل شده است

1002618 فقط خبر

به گزارش خبرگزاری آنا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه درباره دفاع ناتو و سرپوش گذاشتن بر برنامه های آن برای گسترش به شرق اروپا دروغ گفته است.

وزیر خارجه روسیه ادعای ناتو مبنی بر دفاعی بودن این پیمان و سرپوش گذاشتن بر طرح های توسعه در شرق اروپا را رد کرد.

لاوروف به العربیه گفت: در گذشته پیشنهادهایی برای توافق با ناتو و واشنگتن داده بودیم و غرب و ناتو پیشنهادات تضمین امنیتی را رد کردند.

وی افزود: هیچ کشوری نمی تواند امنیت خود را به قیمت امنیت کشور دیگری تقویت کند و هیچ سازمان اروپایی نمی تواند ادعای تسلط بر منطقه داشته باشد. ناتو با هرگونه تضمین امنیتی خارج از ائتلاف مخالف است و می‌گوید که این یک اتحاد دفاعی است و از ما می‌خواهد نگران نباشیم، زیرا از زمان فروپاشی پیمان ورشو، پنج بار به سمت شرق گسترش یافته است. اینکه می گویند ناتو یک اتحاد دفاعی است، دروغ است و سرپوش گذاشتن بر برنامه های توسعه اروپای شرقی.

لاوروف گفت که اظهاراتی که به نقل از او نقل کرده است افزوده است که هیچ جنگ هسته ای دقیقی در کار نبوده است و افزود که ولادیمیر زولنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعتراف کرده است که این کشور به اشتباه خلع سلاح شده است و گفته است که اوکراین به دنبال سلاح هسته ای است. تحت هیچ شرایطی نباید جنگ هسته ای وجود داشته باشد.

او گفت: «ما کشورهایی را می‌شناسیم که به اوکراین تسلیحات می‌رسانند و بر تامین تسلیحات تمرکز خواهیم کرد. هرگونه عرضه تسلیحات غربی به اوکراین یک هدف مشروع برای نیروهای ما خواهد بود. تحرکات ما در اوکراین در پاسخ به آنچه ناتو علیه ما آماده می کرد بود. ناتو اوکراین را به سلاح هایی مجهز می کند که روسیه را تهدید می کند. رهبران ناتو خود را در جنگ با روسیه می بینند، اما ما با آنها در جنگ نیستیم زیرا این خطرات را افزایش می دهد.

  دلار 22 هزار تن می شود اما با این شرایط! / بعد از توافق وین چه اتفاق مهمی در انتظار نرخ ارز است؟ - اندیشه معاصر

لاوروف افزود که کشورهای اروپایی در گذشته کودتای خونینی را در اوکراین به راه انداخته اند و هدف از عملیات نظامی روسیه در اوکراین حفاظت از غیرنظامیان دونباس است. ناتو پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از دفاع به حمله تبدیل شد.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین به محض دستیابی به اهداف آن پایان خواهد یافت.

انتهای پیام/102/

دیدگاهتان را بنویسید