قیمت جهانی طلا کاهش یافت

1089413 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین سطح 1728 دلاری در روز سه شنبه کاهش یافت. سیاستگذاران منتظر نتایج نشست سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا هستند. هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد کاهش به 1717.16 دلار رسید.

عوامل زیادی بر احساسات بازار تأثیر گذاشته است، مانند کاهش چشم انداز سود والمارت به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی، و کاهش چشم انداز رشد اقتصادی صندوق بین المللی پول برای سال جاری و آینده.

اتحادیه اروپا نیز تصمیم گرفت مصرف گاز را 15 درصد کاهش دهد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که جریان گاز به آلمان را از طریق خط لوله گاز نورد استریم 1 کاهش می دهد که بار دیگر قیمت انرژی را افزایش می دهد. معامله گران به دنبال حمایت مطمئن هستند، بنابراین دلار در حال افزایش است. شاخص دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای جهان 0.54 درصد افزایش یافت. بنابراین خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می شود.

در همین حال، S&P 500 پس از کاهش روز سه شنبه افزایش یافت که می تواند از سرمایه گذاری خطرپذیر حمایت کند و دلار را تضعیف کند.

طلا همچنین تحت فشار کاهش تقاضای سرمایه گذاران و نگرانی در مورد تقاضا در هند و چین قرار گرفت. تصمیم فدرال رزرو آمریکا تا حدودی مسیر طلا را تعیین می کند. اگر بانک مرکزی ایالات متحده افزایش نرخ بهره را کند کند، طلا دوباره تقویت خواهد شد.

بانک مرکزی اروپا هفته گذشته نرخ بهره را برای مبارزه با تورم افزایش داد. با توجه به اینکه طلا در زمان تورم بالا به عنوان یک محافظ در نظر گرفته می شود، افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری این فلز گرانبها را افزایش می دهد.

  روسیه ۳۱ شرکت انرژی غربی را تحریم کرده است

امروز، نقره با 0.19 درصد کاهش به 18.50 دلار و پلاتین 0.04 درصد کاهش یافت و به 876.11 دلار رسید.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید