قیمت برق برای تاسیسات برق معادل عرضه برق محاسبه می شود

1068052 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز (شنبه 13 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، ماده 7 طرح توسعه و اخلال در صنعت برق کشور را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، تعرفه برق برای هزینه های مشترک (بدون احتساب هزینه های مشمول معافیت قانونی، مراکز خیریه و خیریه و مراکز مراقبت اجتماعی و مراقبت از جانبازان، سالمندان، کودکان و …) و سایر هزینه ها. از جمله هزینه های بازرگانی محاسبه می شود. ). و برابر با هزینه تامین برق می شود.

همچنین یک بند از ماده ۷ حذف شده است که می گوید: تعرفه برق هزینه های پمپاژ آب بر اساس تعرفه کاهش یافته محاسبه و دریافت می شود. شرکت های انرژی موظفند در صورت تجاوز از ظرفیت مجاز، مصرف برق را محدود کرده و مازاد هزینه ها را معادل هزینه های تامین برق محاسبه و دریافت کنند. از این رو تصمیم بر این شد که مازاد آب مصرفی برای پمپاژ آب بدون جریمه محاسبه شود.

همچنین بر اساس ماده 8 این طرح، به منظور تضمین سطح تولید و مصرف و همچنین رعایت حقوق مشترکان موجود، ارائه گواهی ظرفیت نیروگاه برای کلیه متقاضیان انشعاب ( از جمله موارد جدید) مشترکین و افزایش ظرفیت موجود شعبه). وزارت نیرو موظف است ظرف مدت دو ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون آیین نامه ارائه گواهینامه های برق برای مقاصد مختلف و مناطق مختلف را تدوین و به تصویب هیأت وزیران برساند.

بر اساس ماده 9 طرح مذکور، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است در حساب های بودجه سنواتی ردیف مشخصی با عنوان «تعهدات دولت نسبت به مابه التفاوت قیمت تمام شده و تکلیف فروش برق مصرفی و انشعاب» در این صورت پیش بینی کند. به نحوی که ظرف سه سال اجرای این قانون لازم است تا با استفاده از ابزارهای مالی مختلف به کلیه نیازهای صنعت برق رسیدگی و گزارش آن را به کمیته های اقتصادی، انرژی، برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کند. مجمع مشورتی در پایان تیرماه هر سال.

  حداقل دستمزد معلمان تعیین شد - تفکر مدرن

دولت موظف است از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور، تعهدات واگذار شده به سازمان ها و شرکت ها را به موجب ماده 11 به وزارت نیرو واگذار کند. 2، بند بهبود نظام مالی کشور 1384 تعیین قیمت های تعیین شده توسط دولت در چارچوب قوانین و مقررات مربوط. این تصمیم مغایر با قانون هدفمندی یارانه ها در حوزه برق نیست.

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید