قیمت استقلال و پرسپولیس چقدر است؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پیشنهاد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مبنی بر مدل افزایش سرمایه از محل صرف سهام با رد صلاحیت تا پایان بهمن ماه امسال جدی تر از همیشه بوده و در هفت روز آینده طول می کشد. .

روند ارائه آهن ربا در بازار خارج از بورس چگونه خواهد بود؟

وی افزود: در مدل عرضه اولیه، پول به خزانه دولت می رود، اما در مدل افزایش سرمایه، پول از محل خرج سهام به باشگاه می رود. البته مدل دوم تفاوت چندانی ندارد و شبیه نسخه اصلی با مشارکت مردم است. در مدل افزایش سرمایه، شرکت در بورس عرضه می‌شود و در ابتدای واگذاری مشارکت‌های مردمی، انگار بخشی از سهام را می‌گیرند و پول پرداختی را به باشگاه می‌دهند.

ابتدا باید مجمع تا تایید صورت های مالی تایید شود، سپس ارزیابی در هیات واگذاری تایید شود و در نهایت این اتفاق با درج نماد در فرابورس همراه باشد و امکان خرید سهام از هر دو برای مردم فراهم شود. باشگاه ها واگذاری 10 تا 20 درصد این دو باشگاه از طریق مشارکت در افزایش سرمایه صورت می گیرد و ساختار سهامداران هر دو باشگاه تغییر می کند و وزارت ورزش و جوانان، وزارت اقتصاد و دارایی و هر دو باشگاه جابه جا می شوند. روند رو به جلو در تعامل بدون شک حداقل 10 تا 20 درصد از سهام این دو باشگاه به مردم واگذار می شود و تا پایان بهمن ماه این موضوع نهایی می شود. آنها باشگاه را در اختیار خواهند گرفت و علاوه بر این افراد مختلفی مانند پیشکسوتان، بازیکنان، کارکنان وزارت ورزش و جوانان و … می توانند در مالکیت این دو باشگاه مشارکت داشته باشند.

  فوری؛ صاحبان این خودروها روزانه یک میلیون تن جریمه خواهند شد - فکر مدرن

ارزش استقلال و پرسپولیس چقدر است؟

رئیس سازمان خصوصی سازی در بیانیه اخیر خود گفت: در فروردین ماه امسال ارزش باشگاه پرسپولیس 1800 میلیارد تن، ارزش باشگاه استقلال 1600 میلیارد تن و بیش از 1000 میلیارد تن برند این دو باشگاه (قبلا اعلام شده بود که 1100 میلیارد از 1800 میلیارد پرسپولیس و 1000 میلیارد از 1600 میلیارد استقلال به صورت مستقل متعلق به برند است)

دعوت از کارشناسان دو هفته پیش انجام شد و از آنجایی که مجدداً همان موضوعات و لیست دارایی ها در حال بررسی است، شاهد بروز رسانی خواهیم بود و در هفته جاری ارزیابی نهایی دو باشگاه انجام خواهد شد و پس از تصویب شورای انتقالی مجمع عمومی فوق‌العاده تشکیل می‌شود و براساس الگوی افزایش سرمایه از محل مصرف سهام با سلب حق تقدم کار عمل می‌کند.

مدل افزایش سرمایه از محل مصرف سهام با سلب حق بازخرید ترجیحی. این مدلی است که در آن افراد در افزایش سرمایه این دو باشگاه مشارکت می کنند، زیرا در عمل پول پرداخت شده در خود باشگاه ذخیره می شود و برای مدیریت هر دو باشگاه در نظر گرفته می شود و پس از آن عملا نماد بسته و افزایش سرمایه ثبت شده و افزایش سرمایه ثبت شده است. مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی صادر می شود.

استقلال و پرسپولیس با اتفاقی که برای این دو باشگاه می افتد تا پایان بهمن ماه امسال خصوصی نمی شوند و مشکل آنها در کنفدراسیون فوتبال آسیا حل می شود، اما این یک روند است و باید در این روند معرفی شود. .

  خواص تخمه کدو تنبل از کاهش خطر سرطان تا بهبود خواب - اندیشه معاصر

البته درآمد واقعی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بیشتر از درآمدهای سال‌های اخیر است و متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد ضعف حاکمیت اقتصادی و شرکتی در هر دو باشگاه بوده‌ایم و شاید این دو باشگاه دلیل این امر نباشد. در سال های اخیر مقدار مشخصی درآمد داشته اند که بسیار کم است، یعنی بر همین اساس بگوییم در آینده چقدر درآمد خواهند داشت. وی ادامه داد: باید بدانیم که این دو باشگاه از ظرفیت درآمدزایی بسیار بالایی برخوردار هستند و این موضوع به کارشناسان قیمت گذاری منتقل شده است تا در ارزیابی رقم مناسبی برای این دو باشگاه در نظر بگیرند.

نگاه دولت سیزدهم به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس

با وجود وعده های متعدد در دولت دوازدهم مبنی بر واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، این امر محقق نشد و روند واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در دولت دوازدهم تکمیل نشد.دولت و آخرین وضعیت پرونده خصوصی سازی دو باشگاه حاکی از آن است که مصوبه شورای عالی خصوصی سازی و در عین حال مصوبه شورای عالی بورس نیز گرفته شده است. در اختیار هیات پذیرش فرابورس قرار خواهد گرفت و عرضه اولیه بر اساس اطلاعیه فرابورس خواهد بود.

در پی نظر مثبت سید ابراهیم رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی قبل از انتخابات ریاست جمهوری، نشستی با جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان این رشته ورزشی که می توان آن را در نظر گرفت. 13 شهریور 1389 حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در اولین قول خود مبنی بر واگذاری دو باشگاه به بخش خصوصی اعلام کرد که این اتفاق در نهایت تا 60 روز آینده رخ خواهد داد. الان اتفاق نیفتاده

  حملات هوایی پاکستان در افغانستان به 41 افزایش یافته است

رئیسی سپس تاکید کرد که برای رفع نگرانی مدیران، پیشکسوتان و هواداران هر دو تیم، خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس را به یک دولت مردمی در نظر خواهد گرفت. در نهایت به نظر می رسد با توجه به وعده های رئیس سازمان خصوصی سازی بر اساس مدل افزایش سرمایه از محل مصرف سهام، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان بهمن ماه امسال کلید بخورد. به اولین جرقه زاغی ها را در پایتخت تنظیم کنید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263839

دیدگاهتان را بنویسید