قیام عاشورا پایه های اسلام ناب محمدی را زنده کرد

من جمعه ملارد دارم:

2344 717 فقط خبر

امام جمعه شهرستان ملارد گفت: امام حسین(ع) با قیام عاشورا پایه های اسلام ناب محمدی(ص) را زنده کرد و این نهضت نمادی ایده آل برای آزادی خواهان جهان شد.

2345 566 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، مراسم عزاداری حسینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی خوبانی نماینده ولی فقیه در شهرستان ملارد و امام جمعه برگزار شد. امام جمعه ملارد، عبدالله قاسمی پیربلوتی، سرپرست واحدهای دانشگاهی غرب استان تهران، ابوالفضل ذکایی، معاون رئیس دانشگاه آزاد ملارد و جمعی از روسای گروه ها و نهادها، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ملارد در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه تشکیل جلسه داد.

کوبانی در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: قیام امام حسین (ع) انقلابی تأثیرگذار و پیروزمندانه و یکی از اساسی ترین ابعاد حماسه عاشورا بود. درس ها، درس ها و پیام های جاودانه و فراگیر آن است.

قیام عاشورا پایه های اسلام ناب محمدی را زنده کرد

امام جمعه ملارد گفت: آموزه ها و پیام های قیام امام حسین (ع) همیشه حیات بخش و ماندگار است و با توجه به اینکه این قیام در مکان و زمان و جغرافیای خاصی رخ داده است؛ این قیام در زمان و مکان خاصی صورت گرفته است. اما آثار و برکات آن دائمی و گسترده بوده و از محدوده زمانی و مکانی فراتر رفته است.

خوبانی افزود: محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و ایستادن بر ستون ایمان و کربلا، سرزمین ندای «جهنم من ناصر ینصرنی» به زائران راه آزادی در طول تاریخ و امام حسین است. (ع) با قیام عاشورا پایه های اسلام ناب محمدی (ص) را احیا کرد و این نهضت نمادی آرمانی برای آزادی خواهان جهان شد و معیار افتخار و سعادت شد.

  چه چیزی باعث خواب آلودگی بعد از ازدواج می شود؟ - اندیشه معاصر

امام جمعه ملارد با بیان اینکه اسناد نهضت حسینی و بیانات امام از زمان حرکت از مدینه به کربلا نشان می دهد که نهضت پیامبر(ص) حرکتی هدفمند به سمت مکتب توحید و مبارزه با طاغوت بوده است. و دین خاصی نیستند; بلکه همه جوامع اسلامی مخاطب این حرکت هستند; زیرا امام حسین (ع) نهضت خود را با مخاطبان متعدد و در سطوح مختلف سازماندهی کرد.

قیام عاشورا پایه های اسلام ناب محمدی را زنده کرد

خوبانی با تاکید بر اینکه نهضت امام حسین (ع) یک نهضت نبوی و رنگ و بوی رسول خدا (ص) بود، گفت: نهضت حسین (ع) سرمایه معنوی عظیمی برای همه مسلمانان به ویژه مسلمانان است. شیعه

وی افزود: فلسفه قیام عاشورا سیدالشهدا(ع) اصلاح امور امت پیامبر(ص)، احیای امر به معروف و نهی از منکر، پیروی از سیره رسول الله(ص) است. ) و امیرالمؤمنین (علیه السلام) و اقامه نماز.

طلاب و اساتید باید مبلغان نهضت حسینی باشند

امام جمعه ملارد با تشکر از کارکنان دلسوز، جهادگر و انقلابی دانشگاه ملارد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ملارد در عرصه های فرهنگی و مذهبی پیشرو است و دانشجویان و اساتید باید مبلغان نهضت حسینی باشند.

در ادامه مراسم اهل بیت به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند و سپس بیرق متبرک حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام بین حاضران توزیع شد و اساتید، کارکنان و دانشجویان عشق و ارادت خود را به نمایش گذاشتند. به خاندان برائت و طهارت اهل بیت.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید