قوه قضائیه برای احقاق حق مظلوم توسط ظالم برنامه جدی دارد

مصدق: قوه قضائیه برنامه جدی برای سلب حق ظالمان مظلوم دارد

بر اساس گزارش ها اعتدالحجت الاسلام محمد مصدق در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران به یاد شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر گفت: همانطور که امام خمینی (ره) از آیت الله بهشتی فرمودند ایشان یک ملت بودند.

وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: از رهبر معظم انقلاب که برای دومین بار مسئولیت قوه قضائیه را بر عهده فرزند فرزندان قوه قضائیه قرار دادند تشکر می کنیم. آیت الله رییسی برای اولین بار و سال گذشته حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی منصوب شدند. امروز سکان وزارت دادگستری در دستان مردی است که چهار دهه سابقه مدیریتی در این نهاد دارد و به معنای واقعی روحیه جهادی و انقلابی انقلابی را یدک می کشد.

وی گفت: یکی از راهبردهای قوه قضائیه تحول و دستور کار محوری است. روح اصلی ادعای گام دوم انقلاب اسلامی، تکامل گرایی است. یکی از مهمترین وظایف قوه قضائیه شش مورد ذکر شده از سوی مقام معظم رهبری است که در حکم انتصاب رئیس قوه قضائیه ذکر شده است. این 6 اصل و محور راهبردی شامل فناوری های نوین، تسهیل خدمت رسانی به مردم، تکریم قضات عفیف، ارتباط با مردم و … می باشد. محور دوم فعالیت قوه قضاییه سند تحول قضایی است و این دو محور نقشه راه قوه قضائیه است.

معاون اول قوه قضائیه گفت: تلاش می کنیم سخنان کوتاه مقام معظم رهبری در سند تحول قوه قضائیه که فرمودند قوه قضائیه خوب عمل کرده اما باید به جایی برسیم که اگر دو نفر در جامعه کتک بزنند. مظلوم بگو به من حق بده وگرنه به دادگستری می روم. امروز یک برنامه جدی داریم که متوجه شویم مظلوم می تواند حق خود را از ظالم از قوه قضائیه بگیرد.

  پیش بینی های نادرست و گرامی صادق درودگر درباره عزیزی هادم! نقد جدی در فضای مجازی - اندیشه معاصر

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های قوه قضائیه که در دستور کار قرار دارد مبارزه با فساد است. ما معتقدیم این مسیر با همکاری قوای سه گانه محقق می شود. قوه قضائیه در جاهای مختلف نقشی در رسیدگی ندارد، نتیجه به دست ما می رسد و باید بررسی کنیم، اما مهم این است که هر سه قوه به این موضوع رسیدگی کنند نه اینکه دائما فساد وجود داشته باشد و قوه قضائیه با آن برخورد کند. … در این راستا شش شعبه در حال فعالیت هستند که عمده پرونده ها مربوط به رانت خواری و فساد کلان است.

مصدق گفت: یکی دیگر از موضوعات کلیدی در قوه قضائیه حمایت از اقتصاد مقاومتی است. جلسه ماهانه در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه برگزار می شود. موضوعات مربوط به ساماندهی بورس از جمله مواردی است که در این جلسات مطرح شد و موضوعات مورد بحث قرار گرفت.

معاون اول قوه قضائیه افزود: مردم حق دارند از ما بخواهند که پرونده ای که در قوه قضائیه مطرح شده در اسرع وقت رسیدگی شود، در نظر داریم این موضوع را حل کنیم در حالی که امسال نسبت به سال 99 این بار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مصدق درباره موضوع حقوق بشر بر تبیین حقوق بشر تاکید کرد و گفت: سردار دلا که به دعوت رسمی به عراق سفر کرده بود، کشته شد. حتی وکلای منصف نیز این اقدام را محکوم کرده اند. همچنین با تشکر از دفتر انتشارات و آثار امام که در کنفرانس حقوق بشر آمریکا به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. ما قربانی تروریسم هستیم و باید با جامعه جهانی صحبت کنیم.

  کدام گزینه برای لابیوپلاستی مناسب است؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید