قوانین جدید جذب اساتید دانشگاه را توضیح دهید

1083517 فقط خبر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خرم آباد، محمدعلی کی نژاد در همایش منطقه ای شوراهای اجرایی استان های خوزستان، ایلام و لرستان که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی در خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از بزرگترین موضوعات مهم این همایش را مطرح کرد. بیش از 12 سال است که به طول انجامیده و یکی از دلایل تاخیر در اردیبهشت ماه تاخیر در برنامه ریزی بوده است، همانطور که در سال های گذشته سازمان استخدامی کشور مجوز و ردیف استخدامی صادر می کرد و امسال نیز طبق برنامه کلی جلسات، که ما برگزار کردیم، نتوانستیم مجوز صدور دعوتنامه برای ماه می را بگیریم.

وی افزود: در این زمینه مکاتباتی با دفتر رئیس جمهور انجام شده است. امیدواریم فرآیند جذب را که در وزارتخانه ها و دانشگاه ها انجام شده است، اعلام کنیم و برای ترم اردیبهشت ماه معلمان را جذب کنیم.»

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه ها موظف هستند سریعا پرونده خود را ارسال کنند تا با بخشنامه ای که دیگر پرونده را قبول نمی کند، مواجه نشوند. در این صورت روسای دانشگاه ها باید پاسخگوی تاخیرهای قانونی در ارسال پرونده باشند.»

کی نژاد خاطرنشان کرد: در مقطعی هستیم که پرونده های بورسیه بسته شده و تنها یکی دو پرونده باقی مانده است که در رابطه با آن با رؤسای دانشگاه ها و شورای مرکزی جذب تماس گرفته شده تا پرونده این بورسیه ها مشخص شود.

وی تصریح کرد: تصمیم افزایش سن استخدام معلمان از 40 سال به 45 سال برای فراخوان بعدی است و در فراخوان های قبلی برای این فراخوان نظری داده نشده است اما در گفتگو با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی احتمالاً برای افراد گذشته است. شرکت کنید و به دلیل کهولت سن پذیرفته نشده اید، موافقت کنید. البته این بستگی به تعداد مجوزهای صادر شده توسط آژانس کار دارد.

  جزئیات طرح انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان - اندیشه معاصر

رئیس شورای عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: امیدواریم دانشگاه ها طوری رفتار نکنند که از فرصت های منطقه یا دانشگاه استفاده کنند و خود را واجد شرایط دیگر معرفی کنند. ” مصوبه اخیر برای افراد متاهل و دارای فرزند که اگرچه در فضای رسمی رسانه ای مشکلی ندارد، اما در فضای مجازی افراد مغرض یا ناآگاه با اختلاط مسائل علمی و اجتماعی اظهارات نادرستی در این باره ارائه کرده اند، تسکین می یابد.

کی نژاد تاکید کرد: این مصوبه به افراد متاهل امتیاز می دهد و شرط مهم اعطای امتیاز این است که افراد حداقل شرایط علمی و صلاحیت های عمومی را داشته باشند، پس هنگام شرکت در مسابقه عمومی برای انتخاب درست، این امتیازات باید به چهره داده شود. .

وی افزود: در بسیاری از استان ها ائمه جمعه جزو معلمان اداره آموزش و پرورش هستند و این برای برگزاری نشست های علمی و معنوی با این افراد نعمت بی نظیری است.

رئیس شورای عالی کارگزینی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: استاندار یکی از اعضای هیأت علمی یکی از پژوهشگاه های علوم انسانی است و در این راستا امیدواریم دانشگاه ها از این فرصت برای ساماندهی آموزش عالی در سطح کشور استفاده کنند. استان، به اهداف ایده آل نزدیکتر شده ایم.

سیامک بهاروند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه ابراز امیدواری کرد که برگزاری چنین جلساتی مایه خیر و برکت برای آموزش عالی کشور به ویژه استان لرستان باشد.

به گزارش آنا، محمدعلی کی نژاد به همراه شرکت کنندگان در همایش با حضور در یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرم آباد، به فاتحه ادای احترام کرد و به مقام شامخ این شهدای والامقام گل اهدا کرد.

  حمله مار به کلان شهر اصفهان - تفکر مدرن

انتهای پیام/4078/4121/

دیدگاهتان را بنویسید