قطره ای از سهم مردم ایران از عناوین تاریخی را از دست نمی دهیم

وی این موضوع را در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حتی یک قطره از سهم ملت ایران از حقوق تاریخی و مرزی نخواهیم گذشت.

2216 184 فقط خبر

من گزارش میدم گروه سیاست خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات 11 ماهه وزارت امور خارجه در حوزه های دیپلماسی اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی، دیپلماسی آب و مسائل زیست محیطی از جمله مقابله با پدیده گرد و غبار پرداخت.

در این جلسه محمدجواد عسکری رئیس کمیته کشاورزی، سمیه رفیعی رئیس کمیته محیط زیست و سایر اعضای این کمیته نقطه نظرات و انتظارات خود را در خصوص ادعاهای ایران نسبت به هیرمند و ارس، لزوم تلاش جمعی از سوی کشورهای منطقه بیان کردند. منطقه، برای مقابله با پدیده گرد و غبار و همچنین ردیابی. آنها سیاست کشت فراسرزمینی را پیشنهاد کردند.

امیر عبداللهیان از تشکیل کمیته مشترک آب ایران و ترکیه در ماه های اخیر برای اولین بار در موضوع مطالبات ایران از ارس یاد کرد.

وزیر امور خارجه درباره موضوع مطالبات ایران نسبت به هیرمند و ارس تاکید کرد: حتی یک قطره از سهم ملت ایران در ادعای تاریخی و مرزی را از دست نخواهیم داد.

وی با ارائه گزارشی از صادرات فرآورده های غیرنفتی از کشورمان از تلاش روزافزون دستگاه دیپلماسی در این زمینه با همکاری مشترک وزارتخانه های ذیربط از جمله وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

انتهای پیام/

  عراق به صراحت با عملیات نظامی ترکیه در شمال مخالف است

دیدگاهتان را بنویسید