قرارداد تامین 45000 تن کاغذ کتاب درسی تولید داخل

وزیر ارشاد اعلام کرد؛

42519 243 فقط خبر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انعقاد قرارداد تامین 45 هزار تن کاغذ کتاب درسی تولید داخل خبر داد و گفت: دولت مردمی تمام توان خود را برای خودکفایی کاغذ انجام خواهد داد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از کارخانه کاغذ زاگرس در استان فارس درباره وضعیت خودکفایی کاغذ در کشور گفت: از در ابتدای فعالیت قدرت مردمی اعلام کردیم که به سمت خودکفایی در تولید کاغذ حرکت می کنیم و طبق برنامه ریزی های انجام شده حرکت در این مسیر ادامه دارد و تاکنون اتفاقات مهم و مثبتی رخ داده است. در حل مشکلات کارخانه های کاغذ.

وی همچنین به حمایت دستگاه های مختلف مردمی از خودکفایی صنعت کاغذ اشاره کرد و گفت: در این زمینه وزارت آموزش و پرورش گام اول را برداشته و با امضای قرارداد 45 هزار تن کاغذهای مورد نیاز کتاب های درسی سال آینده از تولیدات داخلی تامین می شود و سعی می کنیم تمام نیازهای کتاب های درسی، چاپ و نشر خود را با کاغذ داخلی تامین کنیم.

اسماعیلی درباره کارخانه کاغذ زاگرس نیز گفت: کارخانه زاگرس مجموعه کمیاب در زمینه تولید کاغذ است چرا که مشکلات اصلی این مجموعه در سال گذشته نیز با دستور رئیس جمهور در سفر به استان به کمترین حد ممکن رسید. ، بسیاری از موانع این کارخانه برداشته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا با توجه به وعده دولت مردمی به خودکفایی برسیم و با کمک بخش خصوصی نیازی به واردات کاغذ نخواهیم داشت.

  اختتامیه بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور دکتر دگانی فیروزآبادی

تاکید بر تسریع در روند ساخت تالار مرکزی شیراز

بازدید از تالار مرکزی استان فارس از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر استانی خود به استان فارس بود که وزیر فرهنگ در حاشیه این بازدید با اشاره به اقدامات مردمی تلاش دولت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام به جای تامین اعتبار کافی برای تسریع در روند انجام این پروژه برجسته شد.

بازدید از کتابخانه شهید دستگیب

همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز که هم اکنون در حال بازسازی است، قول مساعد برای تامین اعتبار کافی برای تسهیل روند بازسازی این کتابخانه داد.

لازم به ذکر است محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه هفته گذشته در جدیدترین سفر خود به استان در مراسم بزرگداشت حافظ در تالار حافظیه شیراز حضور یافت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید