قدردانی محبر از ملت عراق برای برگزاری مراسم اربعین

30480 351 فقط خبر

در جلسه شورای دولت مطرح شد؛

معاون اول رئیس جمهور گفت: مردم عراق تمام تلاش خود را در اخلاص گذاشتند و خدمات آبرومندانه ای را به زائران ارائه کردند تا چنین حماسه بزرگ و مهمی رقم بخورد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، جلسه شورای دولت صبح امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد محبر در این نشست با اشاره به برگزاری مراسم پرشور و کم نظیر پیاده روی اربعین گفت: تمهیدات انجام شده برای برگزاری این مراسم و خدمت رسانی به این حجم از مردم مانور بین مردم است. بین المللی برای مسلمانان و شیعیان مهم بود که جمهوری اسلامی ایران در این صحنه نقش مؤثری ایفا کرد و تدارکات را تامین کرد.

معاون اول برنامه کوچک و آمادگی برای اعزام هزار اتوبوس به عراق برای بازگشت زائران ایرانی به کشور، کار بزرگ و مهمی است. فوق العاده به تشریح و قدردانی دولت و ملت عراق برای خدمت و پذیرایی از زائران اربعین پرداخت و تصریح کرد: مردم عراق تمام توان خود را در راستای اخلاص و خدمت شایسته به خرج دادند. آه تو به زائران تقدیم کردند تا چنین حماسه بزرگ و مهمی رقم بخورد.

وی با اشاره به اهمیت عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: حضور ایران در این سازمان به عنوان عضو دائمی یکی از دستاوردهای مهم دولت است زیرا مزایای مختلفی به ویژه در حوزه اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت. .

مخبر به مناسبت سفر رئیس جمهور برای شرکت در هفتاد و هفتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: خواسته اصلی دشمنان ملت ایران این است که تحریم های ظالمانه علیه کشورمان لغو نشود و مردم از بین بروند. نباید طعم دستاوردها و موفقیت ها را بچشند و از این رو با استفاده از رسانه ها و ابزارهای دیگر سرمایه گذاری های جدی انجام داده اند هستند لازم است صدا و سیما، رسانه ها و نهادهای فرهنگی کشور در این راستا اطلاعات دقیق و مناسبی را در اختیار مردم قرار دهند.

  پایش تحصیلی دانش آموزان شهید و ایثارگر ماکوی

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر لزوم نظارت دقیق بر مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد و اظهار داشت: اجرای این مصوبات در ارزیابی عملکرد و کارآمدی دولت بسیار موثر است و لازم است رؤسای قوه مجریه مسئولیت پیگیری را به یکی از معاونان خود محول می کنند، این مصوبات را انجام دهند تا شاهد تسریع در اجرای برنامه ها و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید