قانون جهش تولید به صنایع خلاق هویت داد/ تحقق جهاد تبیین در علم با خبرگزاری آنا

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، خیلی خوب– آژانس آنا به عنوان دیده بان علم، فناوری و نوآوری برای تحقق شعار سال از مقام معظم رهبری در نمایشگاه اینوتکس 2022 و رویداد «عصر امید» با نام «تولید مبتنی بر دانش و اشتغال» نقش ویژه ای در مدیریت جریان اطلاعات و ارتقای رسانه ای فعالان فناوری محیط زیست کشور داشت.

اما فعالیت های آنا در حوزه علم و فناوری تنها به اخبار و اطلاعات محدود نمی شود.خانه خلاقیت و نوآوری رسانه ای آنابه منظور حمایت از کسب و کار خلاق و نوآور در حوزه رسانه و پخش اجتماعی، آژانس آنا به عنوان اولین رسانه رسمی کشور برای یک افق 5 ساله تایید شد که به شتاب دهنده بزرگی در حوزه رسانه و جریان اجتماعی تبدیل شد. علم و فناوری رسانه های استارتاپی.

مراسم افتتاحیه خانه نوآوری خلاق و رسانه ای آنا در تیرماه 1411 برگزار شد و در حاشیه این مراسم با پرویز کرمی دبیر مرکز فرهنگی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق گفت و گو کردیم. نیاز به رسیدگی با شرکت های دانش بنیان، قانون جهش تولید و خانه های خلاق است که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

آنچه در گفت و گوی ما با پرویز کرمی می خوانید:

* ایجاد کنترل پنل پایش شاخص های مبتنی بر دانش در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

* قانون تولید جامپینگ امکانات، امکانات و شاخص های خوبی در اختیار مردم قرار داد

* از خانه نوآوری خلاق و رسانه ای آنا انتظار اشتغال زایی و تسهیل گری داریم

قانون جهش تولید به صنایع خلاق هویت داد/ تحقق جهاد تبیین در علم با خبرگزاری آنا

ایجاد داشبورد پایش شاخص های دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

آنا: با توجه به اینکه سال 1401 به فرموده مقام معظم رهبری «تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال» بود، با توجه به اینکه نیاز به حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان، خانه‌های خلاق و شرکت‌های خلاق، علمی و ریاست جمهوری دقیقاً چه بود. فن آوری در این زمینه انجام دهد؟

کرم ها: من به عنوان سخنگوی معاونت علمی از رهبر معظم انقلاب تشکر می کنم که این موضوع را بر سر میز کشور آوردند و همه آحاد جامعه اعم از کارکنان دولت، مقننه، قضائیه و … را راهنمایی کردند.

  تزریق بیش از 546 هزار دوز واکسن تاج یک شبه در کشور - تفکر مدرن

از نخستین روزهای امسال ستادی به نام ستاد اجرایی شعار سال در دولت تشکیل شد که در راس آن محمد محبر معاون اول و دبیر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزرای مرتبط بود. هیئت مدیره ای در بخش علمی برای پایش شاخص های دانش پایه تشکیل شده است.

یکی از وظایفی که در شعار سال برای دولت و کشور تعیین شده است، دو برابر شدن تعداد شرکت های دانش بنیان و دو برابر شدن تعداد شاغلان شاغل در شرکت های دانش بنیان است. اگر این به درستی اتفاق بیفتد، باید به رشد و رشد شرکت های موجود کمک کنیم.

دانشگاه ها می توانند مالکیت خود را به شرکت های دانش بنیان واگذار کنند

ما باید به سمتی حرکت کنیم که به شرکت های بزرگ تولیدی کمک کنیم تا دانش بنیان شوند. افزایش سهم شرکت ها در قلب وزارتخانه ها. نمی توان انگیزه های مالی، حقوقی و تسهیل گری کل دولت را به این سمت سوق داد و برای اولین بار افزایش تولید در بخش ماشین آلات و کشاورزی، نفوذ بیشتر به وزارت صمت و ساختارها و زیرمجموعه های آن. مگر اینکه مقر آن در دولت باشد. برای انجام این ردیابی و نظارت و درخواست آن به صورت هفتگی ایجاد شده است.

خوشبختانه این امر با دستور رئیس جمهور انجام شد. در حال حاضر معاون اول رئیس جمهور تقریبا هفته ای یک بار این جلسات را تشکیل می دهد، احتمالاً در طول مسیر درستش می کنیم.

قانون تولید جامپینگ امکانات، امکانات و شاخص های خوبی را در اختیار مردم قرار داد

آنا: قانون جهش تولید را توضیح دهید و اولویت ها و مزایای آن برای دانش بنیان چیست.

کرم ها: خیلی خوب بود که اشاره کردی الحمدلله قانون لغو شد.

  گزینه عجیب وزارت ورزش برای پرسپولیس/ وریا وارد شهرورد شد/ تصمیم جدی رادو برای جدایی

بیشتر بخوانید:


با ابلاغ این قانون شرایط، امکانات و شاخص های خوبی در حوزه دانش بنیان برای جامعه فراهم شد. بسیاری از موانع برطرف شده است. بسیاری از وظایفی که سازمان ها و نهادها به صورت داوطلبانه و گزینشی انجام می دادند اجباری شد. بسیاری از استثنائات که مورد توجه قرار نگرفت در قانون مورد توجه قرار گرفت. قانون خیلی خوب و مترقی است.

خانه های خلاق توسط بخش استخدام خصوصی اداره می شود

با توجه به اجرای این قانون که هم اکنون توسط معاونت علمی به دولت ارائه شده است، آیین نامه اجرایی آن به دولت ارائه شده است. خواهیم دید.

آنا: دانشگاه ها کجای این قانون هستند؟

کرمی: این قانون برای دانشگاه ها آسان شد. دانشگاه ها مراکز تولید و انباشت تحقیقات علمی بودند. این قانون اکنون به آنها اجازه می دهد تحقیقات خود را به یک شرکت تبدیل کنند و بسیاری از تحقیقات خود را بفروشند.

«مالکیت فکری» در حال حاضر از طریق این قانون اجرا می شود و محققان و اساتید دانشگاه می توانند شرکت های دانش بنیان از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که دو بند خوب در قانون دارد راه اندازی کنند.

به این ترتیب دانشگاه ها می توانند مالکیت خود را به شرکت های دانش بنیان واگذار کنند. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای خانه های خلاق و مبتکر است. این رهبران خلاق و مبتکر قبلاً در قانون ذکر شده اند و بنابراین می توانند سال به سال تأمین مالی شوند.

آنا: آیا این قانون به محصولات ایرانی کمکی می کند؟

کرم ها: به صورت کامل. اصولاً محصولات ساخت ایران در این قانون معنا یافته اند.

آنا: می گویید در صنایع خلاق هم این اتفاق می افتد؟

کرم ها: صنایع خلاق هرگز قانونی نداشته اند. تبصره 2 ماده 6 قانون جهش در تولید تولید دانش بنیان، قانون صنایع خلاق، شرکت های خلاق، خانه های خلاق و نوآوری و واحدهای خلاق خلاق را تصویب و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را موظف به تصویب این مصوبه کرد. برای شرکت های خلاق، خانه های خلاق و واحدهای نوآوری و خلاق. آنها انجام می دهند، من قدردانی می کنم.

  جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز چهارشنبه 18 اسفند 93 - اندیشه معاصر

ما از خانه آنا برای نوآوری های خلاقانه و رسانه ای انتظار ایجاد شغل و تسهیل داریم

آنا: تامین مالی خانه های خلاق چگونه است؟ آیا کانال های تامین مالی تنها با حمایت دولت است یا بخش خصوصی و تامین سرمایه از راه های دیگر نیز امکان پذیر است؟ انتظارات شما از خانه آنا برای نوآوری خلاقانه و رسانه ای چیست؟

کرم ها: خیلی ممنون از سوال خوب و معنادار شما. خانه های خلاق به بخش خصوصی یعنی ایجاد شغل از طریق بخش خصوصی متصل هستند. متقاضیان ساخت و بهره برداری از این خانه ها کمک می کنند. سوال اول محل است و سوال مالی سوال بعدی است. این در حالی است که دولت به افزایش دید و پراکندگی فضا کمک می کند و مصوبه ای از سوی دولت در استان ها دریافت کردیم که 50 درصد اعتبار این خانه ها را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و 50 درصد دیگر را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین کنیم. سازمان برنامه و بودجه مشکلات مالی.

بدیهی است افرادی که وارد این چرخه می شوند نه بازار را می شناسند و نه می توانند ضمانت، تایید یا تضمین کنند. به همین دلیل است که در اینجا خانه های خلاق نقش سهام داران را ایفا می کنند و دولت نقش تسهیل گر و دستیار را در این امر ایفا می کند.

در حال حاضر همزمان با افتتاح خانه نوآوری خلاق و رسانه ای آنا، انتظار ایجاد اشتغال، ایجاد شرکت های دانش بنیان و تسهیل این خانه را داریم. به این ترتیب جذب سرمایه گذار، منابع فکری، بازاریابی و استخدام معلمان مجرب را در دستور کار قرار خواهیم داد. البته باید اشاره کنم که خبرگزاری آنا به تبعیت از علم و فناوری، زمینه را برای توضیحات جهادی فراهم کرد.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید