قاتل شینزو آبه در نامه ای نقشه ترور را فاش کرد

1087699 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، تتسویا یاماگامی، مردی که شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن را با شلیک گلوله به قتل رساند، طی نامه ای به یکی از منتقدان گروه مذهبی موسوم به کلیسای اتحاد سان میونگ مون، قصد خود را برای انجام این ترور فاش کرد. ، ساخته بود

رسانه‌های ژاپنی روز یکشنبه گزارش دادند که تتسویا یاماگامی، مردی که شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق ژاپن را به ضرب گلوله کشت، در نامه‌ای به یکی از منتقدان کلیسای اتحاد سان میونگ مون، قصد خود برای انجام این قتل را فاش کرد.

کیودو نیوز و روزنامه یومیوری ژاپن گزارش دادند که گیرنده نامه مدیر وبلاگی با محتوای انتقادی از کلیسای وحدت سان میونگ ماه بوده است. این قاتل مخالف این گروه بود، او معتقد بود که شینزو آبه به این گروه متصل است.

بر اساس گزارش ها، گیرنده ناشناس نامه را روز چهارشنبه، پنج روز پس از حمله مرگبار به نخست وزیر سابق ژاپن پیدا کرد. مهر پست روی پاکت نشان می داد که نامه از استان اوکایاما ژاپن در 7 ژوئیه یک روز قبل از ترور آبه ارسال شده است. این جایی بود که آبه در همان روز سخنرانی مبارزاتی خود را انجام داد. به گزارش اسپوتنیک، یاماگامی در ابتدا قصد داشت به آبه در آنجا حمله کند، اما این طرح را رها کرد زیرا باید برای شرکت در این مراسم ثبت نام می کرد و اطلاعات شخصی خود را وارد می کرد.

می دانم که مایه تاسف است، اما آبه دشمن اصلی نیست. او به سادگی یکی از تأثیرگذارترین حامیان گروه کلیسای وحدت است.» در این نامه آمده است.

  جریمه سوء استفاده از چک های سفید امضا - تفکر مدرن

یاماگامی در این نامه ظاهراً تاریخ گذشته خود و تاریخ پیوستن مادرش به کلیسای وحدت و ورشکستگی و متلاشی شدن خانواده اش را پس از اهدای مبالغ هنگفتی به آن گروه شرح داده است. قبلاً گزارش شده بود که این کمک‌ها حدود 100 میلیون ین است که معادل 720000 دلار امروز و حدود یک میلیون دلار در آن زمان است که از فروش زمین و املاک حاصل شده است.

در متن کامل این نامه که در فضای مجازی منتشر شده، آمده است: «هرچقدر که دوست دارم همه آنها (رهبران کلیسا) را بکشم، می دانم که غیرممکن است.

یاماگامی همچنین نوشت که “نمی‌توانست به عواقب مرگ آبه، از جمله پیامدهای سیاسی فکر کند.”

آبه در 8 ژوئیه در شهر نارای ژاپن در حالی که در یک گردهمایی تبلیغاتی سخنرانی می کرد مورد حمله قرار گرفت. یاماگامی 41 ساله از پشت به این سیاستمدار نزدیک شد و از فاصله حدود 10 متری دو بار به سمت آبه شلیک کرد. پلیس گفت آبه بلافاصله پس از مجروح شدن هوشیار بود، اما وضعیت او بعداً در حین انتقال به بیمارستان به “ایست قلبی ریوی” بدتر شد. بعداً همان روز، بیمارستان دانشگاه پزشکی نارا مرگ او را اعلام کرد. آبه هنگام مرگ 67 سال داشت.

سال گذشته، آبه پیام خوشامدگویی به یک سازمان مرتبط با کلیسای اتحاد ارسال کرد که قاتل گفت نشان می‌دهد نخست‌وزیر سابق به این گروه مذهبی وابسته است.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید