فیلم رضا عطاران سیمرغدار هم توقیف شد!؟

115802 949 فقط خبر

به گزارش ایسنا، در میان بازیگران سینما چهره های زیادی وجود دارند که حداقل یک فیلم توقیفی دارند، از جمله لیلا خاتمی (قاتل و وحشی)، امین حیایی (قاتل و وحشی)، فاطمه معتمدآریا (صد سال به این سال ها)، مریلا زارعی. (خرس و گزارش). ضیافت)، پرویز پرستویی (خرس و صد سال به این سال ها)، رضا کیانیان (گزارش تعطیلات و صد سالگی این سال ها)، طناز طباطبایی (صادق؛ نازنین، بهاره و تینا و گزارشی از جشن)، نیکی کریمی خیابان های آرام) و اخیرا ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، پیمان معادی (برادران لیلا). در میان این اسامی، پرویز پرستویی و فاطمه معتمدآریا رکوردار هستند و در طول دوران فعالیت خود بیشتر از حضور در فیلم محروم شده اند. آنها را باید به این نام ها اضافه کرد.

رضا عطاران در سال 1399 در اوج اپیدمی تاج، دو فیلم شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان و روشن به کارگردانی روح اله حجازی را در سی امین جشنواره فیلم فجر داشت. اولی کمدی و دومی اجتماعی اما به نظر می رسد «روشن» که سیمره بلورین بهترین بازیگر مرد در آتاران را به ارمغان آورد، وارد لیست توقیف شدگان شده است.

فیلم رضا عطاران سیمرغدار هم توقیف شد!؟

رضا عطاران در اختتامیه جشنواره فجر / بهمن 1394

رضا عطاران در این دو فیلم به خصوص در روشن نقش متفاوتی داشت و بحث آرشیو آن ها در زمان اکران شیشلیک در دولت دوازدهم مطرح شد. ردیابی ایسنا نشان می‌دهد در جلسات کارگردانان سینما به برخی از فیلم‌هایی اشاره می‌شود که بایگانی شده‌اند و مشکل نمایش آن‌ها با حذف چند سکانس حل نمی‌شود، چرا که مجموع این فیلم‌ها از دید روزگاران مشابه مشکلات یک کشور است. برخی از کشورها و همچنین مسائل سیاسی و جغرافیایی، مشکل ساز و غیرقابل دسترس هستند.

  قیمت سکه و طلا امروز دوشنبه 16 اسفند 1400 + جدول - اندیشه معاصر

فیلم رضا عطاران سیمرغدار هم توقیف شد!؟
فیلم “روشن”.

این در حالی است که به استثنای فیلم برادران لیلا که با اقدام عمدی سازمان سینمایی به طور رسمی توقیف شد، تنها از سایر فیلم های دارای پروانه نمایش در انتظار اکران یا درخواست پروانه نمایش و یا مذاکرات احتمالی با مالکان خبری وجود دارد. این ویدئوها توسط برخی از مدیران فاش و یا توزیع شده است. جالب اینجاست که برخی اظهارات متناقض از سوی سینماگران وجود دارد که تاکید می کنند سازمان سینمایی به دنبال ممنوعیت یا ممانعت از اکران فیلم ها نیست، اما در عمل اجازه اکران فیلم هایی را حتی با مجوز دولت قبل مانند «چپ» نمی دهد. ، درست.” و «شیشلیک».

از زمان انتصاب مدیران جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در سازمان سینمایی این سوال مطرح شده است که آیا لاک فیلم های توقیفی در دولت سیزدهم شکسته می شود؟ در آن زمان نام «مبل» کیانوش عیاری، «صد سال به این سال‌ها» سامان مقدم، «خیابان‌های آرام» کمال تبریزی، «خرس» هسرو معصومی و «گزارش یک جشن» ابراهیم خاتمیکی بیش از بقیه بود. . . مطرح شد، اما نه تنها مشکل این فیلم ها حل نشد، بلکه پروانه نمایش برخی از فیلم های دارای پروانه نمایش لغو شد و برخی از پروانه های معلق مانند «خرس» و «گاو سفید گاو» قاچاق شد و در اختیار عموم قرار نگرفت. کشور.از طریق وب سایت ها و ساخت کانال های تلگرامی!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید