فیلم | رایان، کودک 5 ساله مراکشی درگذشت + جزئیات – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، نیروهای امداد و نجات مراکشی پس از پنج روز تلاش موفق شدند رایان کودک مراکشی را از چاه 32 متری بیرون بکشند. اما خبر درگذشت وی باعث ناآرامی و واکنش های زیادی در سراسر کشور و جهان عرب شد.

عرب 21 صبح گذشته در بیانیه ای رسمی از مرگ رایان خبر داد. در این بیانیه آمده است: پس از حادثه غم انگیزی که منجر به مرگ یک کودک مراکشی شد، محمد ششم پادشاه مراکش با والدین این کودک فوت شده تلفنی گفت و گو کرد. وی در این تماس درگذشت دردناک این کودک را به خانواده وی تسلیت گفت.

در این بیانیه، محمد ششم همچنین از تلاش‌ها و تلاش‌های همه نهادهای عمومی و نیروهای بشردوستانه قدردانی کرد و از خانواده‌های مراکشی برای همبستگی و همدردی گسترده با خانواده رایان تشکر کرد.

در پی اعلام خبر درگذشت رایان، بسیاری از مقامات و سیاستمداران جهان عرب درگذشت این کودک مراکشی را تسلیت گفتند. معاون نخست وزیر امارات متحده عربی، محمد بن راشد، با خانواده این کودک و مردم مراکش تسلیت گفت و برای آنها صبر خواست. محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق در واکنشی دیگر با خانواده این کودک تسلیت گفت و داستان رایان را نمادی از حماسه انسانی دانست.

فقط خبر

واکنش دیدنی مردم در لحظه نجات کودک 5 ساله مراکشی

رایان اورام، پسر پنج ساله مراکشی که در روستایی در شمال این کشور زندگی می کند، بعد از ظهر سه شنبه در چاهی به طول 32 متر سقوط کرد. چاه دیگری را حفر کنید و پس از رسیدن به عمق مورد نظر شروع به حفاری به صورت افقی کنید تا به رایان که گفته می شود عمق آن بیش از 30 متر است برسید.

  بیت کوین نخرید! - اندیشه معاصر

سرانجام پس از پنج روز ماندن رایان در چاه، تیم امداد توانست او را از چاه بیرون بکشد اما در نهایت به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید