فوری آخرین جزئیات افزایش میزان یارانه ها – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: با توجه به اینکه دولت ارز ترجیحی داده است. حذف و مبالغی را برای ارز ترجیحی دارو و گندم پیش بینی کرده است که یارانه پیش بینی شده 45 هزار تن است.

به گفته زارع، منبعی برای افزایش یارانه در سال 1401 نداریم زیرا از گندم و سایر کالاهای اساسی یارانه به مردم پرداخت می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 همچنین گفت: این کمیته یارانه خانواده هایی را که یارانه آنها کاهش یافته است، تصویب کرده است.

دولت در ارائه لایحه بودجه، ارز ترجیحی را حذف و اعلام کرد که به جای ارز ترجیحی، میزان یارانه از 45 هزار و 500 به 110 هزار تن در ماه افزایش می یابد و حتی پیشنهاد شد کارت نان به مردم داده شود تا جامعه ضعیف. نباید از حذف ارز آسیب ببیند.

سخنان زارع در نشست خبری امروز به عنوان تاییدیه کمیته مشترک مطرح شد.

کمیسیون همسان سازی حقوق معلمان زیر نظر وزارت علوم، دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان با معلمان غیر بالینی وزارت بهداشت را تصویب کرد.

این موضوع که یکی از دغدغه های نظام آموزش عالی در بدنه آموزش و پرورش و عدم تعادل و پرداخت عادلانه معلمان در هر دو وزارتخانه بود، عملکرد و کیفیت آموزش را نیز تحت تاثیر قرار داد که سال گذشته در مجلس تصویب شد، اما اجرا نشده.

همچنین بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، تمامی دستگاه ها از جمله بانک مرکزی سازمان مالیاتی سازمان بورس مکلف به ارائه اطلاعات مورد نیاز وزارت تعاون برای تکمیل بانک اطلاعاتی ایران شدند.

  ستاره سپاهان چشم یحیی گل محمدی را گرفت / آخرین اخبار نقل و انتقال بزرگ 7 فروردین - اندیشه معاصر

کمیسیون تلفیق مبلغ 200 میلیارد تن اعتبار از محل اعتبارات صندوق ملی مسکن برای سامانه ملی املاک و مسکن، سامانه پالایش متقاضیان مسکن و سامانه کنترل طرح های جهشی تولید مسکن را تصویب کرد.

بر اساس مصوبه امروز این کمیسیون 50 میلیارد تن به هلال احمر و 178 هزار میلیارد به وزارت بهداشت بابت وام های هزینه ای و تملک دارایی داده شد. مبلغ 5000 میلیارد و هزار میلیارد از برنامه ششم توسعه برای پرداخت سهم دولت در اختیار صندوق بیمه کشاورزی قرار می گیرد.

مالیات هر واحد مسکن مهر برای سال بعد 300 هزار تن تعیین شد.

این مصوبات کمیسیون تلفیق قبل از رأی علنی مجلس و تصویب هیأت امنا تبدیل به قانون نمی شود.

انتهای پیام/*

(10 بار بازدید شده، 10 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263661

دیدگاهتان را بنویسید