فواید خوردن غذاهای تند – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یک استاد برجسته پزشکی در دانشگاه تورنتو معتقد است هیچ مدرکی دال بر مضر بودن ادویه ها برای سلامتی وجود ندارد.

از ادویه جات باید لذت برد و هیچ مدرکی دال بر مضر بودن غذاهای تند برای سلامتی وجود ندارد. در اینجا به چهار مورد از فواید ادویه ها اشاره می کنیم.

مناسب برای سلامت قلب
مطالعه ای که در سال 2017 منتشر شد، میزان مرگ و میر کمتری را در اثر بیماری های قلبی عروقی، حمله قلبی و سکته در میان افرادی که پاپریکا مصرف می کردند، نشان داد. اگرچه علت آن ثابت نشده است، اما برخی دیگر پیشنهاد می کنند که ادویه ها و فلفل ها می توانند سطح کلسترول LDL را در بدن کاهش دهند.

تحقیقات نشان می دهد که لذت بردن از طعم تند، صرف نظر از نوع غذا و مقدار غذا، راه مهمی برای کاهش مصرف نمک و فشار خون است.

کالری بیشتری بسوزانید
طبق مطالعه دانشگاه پوردو، خوردن فلفل قرمز کالری بیشتری می سوزاند و اشتها را بعد از خوردن فلفل قرمز کاهش می دهد. این تأثیر به ویژه در افرادی که به طور منظم غذاهای تند نمی خورند، قوی است.

اما به خاطر داشته باشید که فقط یک ماده تند برای کاهش وزن موثر نیست. تیم تحقیقاتی گفت: پاشیدن گهگاه پاپریکا روی غذا زمانی که با یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی فعال همراه شود می تواند مفید باشد.

پیشگیری از سرطان
کپسایسین، ماده‌ای که فلفل‌های تند را تند می‌کند، از نظر برخی کارشناسان دارای خواص ضد سرطانی است و اثراتی مشابه برخی داروهای سرطان بر بدن دارد.

  فیلم | سریال انسان از گویش های سینمای ایران - اندیشه مدرن

با این حال، این مزایا در ادبیات پزشکی به دلیل یافته‌های متناقض مورد بحث قرار گرفته‌اند. بر اساس یک مطالعه سرطان در بریتانیا، زردچوبه همچنین نتایج امیدوارکننده‌ای را در آزمایش‌های بالینی اولیه برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی نشان داده است.

مسکن
کپسایسین همچنین ممکن است با ترک یا از دست دادن درد بدن همراه باشد. مکانیسم موجود با هدف قرار دادن یک ماده شیمیایی مغز به نام “ماده P” کار می کند که نقش مهمی در موارد آسیب و آسیب ایفا می کند.

این توضیح می دهد که چرا حتی فلفل قرمز را می توان به عنوان ماده ای در مسکن ها و داروها استفاده کرد. برخی مطالعات همچنین نشان می‌دهند که با کشتن باکتری‌های معروف به هلیکوباکتر پیلوری، رژیم غذایی سرشار از کپسایسین ممکن است اثر محافظتی بر زخم‌ها داشته باشد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1254254

دیدگاهتان را بنویسید