فواید حبه سیر برای بدن – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سیر یکی از قدیمی ترین گیاهان جهان و گیاهی چند ساله و چند ساله از خانواده Liliaceae است. از دیگر اعضای این خانواده می توان به پیاز، تره فرنگی، تره فرنگی و موسیر اشاره کرد.

این گیاهان به دلیل عطر تند و طعم متمایزشان با یکدیگر تفاوت دارند. سیر خواص زیادی دارد که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم.

سیر حاوی ترکیباتی با خواص درمانی است

بیشتر ادعاها در مورد خواص درمانی سیر به وجود یک ترکیب فعال به نام آلیسین اشاره دارد. این ترکیب حاوی گوگرد به سیر بو و طعم تند و متمایز آن می دهد. در حین پخت، خلال کردن یا رنده کردن سیر باعث تولید آلیسین می شود، اما حرارت دادن سیر می تواند برخی از خواص درمانی آن را از بین ببرد، بنابراین بهتر است در مراحل پایانی پخت، سیر را به غذا اضافه کنید.

سیر می تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد

بیشتر تحقیقات بر روی توانایی سیر در کاهش خطر حمله قلبی و کمک به مدیریت سطح کلسترول تمرکز دارند. مطالعات متعدد نشان داده اند که سیر باعث می شود پلاکت ها (سلول های دخیل در لخته شدن خون) کمتر بچسبند و روی دیواره رگ ها تجمع کنند. این بدان معنی است که سیر به عنوان یک ضد انعقاد عمل می کند و در نتیجه خطر حملات قلبی را کاهش می دهد. سیر می تواند فشار خون را با گشاد کردن رگ های خونی کاهش دهد و اجازه دهد خون آزادانه و آزادانه جریان یابد.

  مشکل توزیع نفت امشب حل می شود

سیر خاصیت ضد سرطانی دارد

ترکیبات گوگرد موجود در سیر برای جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی و جلوگیری از تومورها مورد مطالعه قرار گرفته است. بیشتر شواهدی که نشان می‌دهد سیر با سرطان روده بزرگ، پروستات، مری و کلیه مرتبط است، مشاهداتی است و تنها تعداد کمی از افراد در این مطالعات شرکت کرده‌اند. در نتیجه، تأثیر سیر بر سرطان نامشخص است و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

سیر دارای خواص ضد میکروبی و ضد قارچی است

سیر در گذشته برای مبارزه با عفونت های ویروسی، باکتریایی و قارچی استفاده می شده است. برخی از بیماری های پوستی، مانند زگیل و نیش حشرات، می توانند به روغن سیر یا یک حبه سیر خام واکنش نشان دهند.

سیر می تواند سلامت استخوان ها را حفظ کند

مطالعات حیوانی نشان می دهد که سیر با افزایش سطح استروژن در جوندگان ماده می تواند از دست دادن استخوان را به حداقل برساند. مطالعه ای روی زنان یائسه نشان داد که مصرف یک دوز عصاره سیر خشک (معادل 2 گرم سیر خام) همین اثر را دارد.

مطالعات همچنین نشان می دهد که خوردن سیر می تواند علائم التهابی آرتروز را تسکین دهد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276464

دیدگاهتان را بنویسید