فواید بیشتر جنسی برای سلامتی – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، این یافته ممکن است متناقض به نظر برسد اما رابطه جنسی بیشتر دلیل افزایش میل جنسی به عبارت دیگر، هر چه بیشتر داشته باشید، بیشتر می خواهید.

فواید بیشتر رابطه جنسی برای سلامتی بدن

علاوه بر دلایل واضحی که در مورد رابطه جنسی می دانید – عشق، لذت جنسیباروری – علم این را ثابت کرده است بیشتر رابطه جنسی داشته باشید سلامتی و صمیمیت بین زوجین فواید زیادی دارد. دفعه بعد که شریک زندگی تان پرسید: “دوست داشتی؟” می توانید بگویید بله – از بسیاری جهات!

1. رابطه جنسی بیشتر شما را باهوش تر و دقیق تر می کند

مطالعه‌ای در سال 2010 در دانشگاه پرینستون نشان داد که موش‌هایی که رابطه جنسی مکرر داشتند، رشد نورون‌های بیشتری را در هیپوکامپ، ناحیه کلیدی مغز برای یادگیری و حافظه، نشان دادند. لامیر گفت: “ما می دانیم که در طول رابطه جنسی، مواد شیمیایی آزاد می شود که مرکز پاداش مغز را فعال می کند، بنابراین تحریک رشد و توسعه بافت عصبی منطقی است.” “سکس به روش خود می تواند شما را باهوش تر کند.”

2. فواید بیشتر برای سکس برای سوزاندن کالری

بله، می توانید به سکس به عنوان یک ورزش نگاه کنید – و مطمئناً از رفتن به باشگاه مؤثرتر خواهد بود! به گفته دکتر جاستین لمیلر، استاد روانشناسی در دانشگاه پردو و نویسنده کتاب روانشناسی جهت گیری جنسی، بسته به میزان فعالیت بدنی، رابطه جنسی می تواند ماهیچه های شما را تقویت کند، ضربان قلب شما را افزایش دهد و کل بدن شما را به کار بیاندازد. بگیرید.

بر اساس یک مطالعه در سال 2013، که در آن به هر یک از شرکت کنندگان در این مطالعه یک دستگاه سنجش ضربان قلب در طول رابطه جنسی داده شد، مردان در هر جلسه حدود 101 کالری می سوزانند و زنان – 69 کالری. طبق شایعات، این کالری سوزی زیاد نیست، اما در تحقیقات جنسی (از در انتظار به طور متوسط ​​25 دقیقه طول می کشد تا به ارگاسم برسید. اگر این زمان را تمدید کنید، می توانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید کالری سوزی از این بهره ببرید.

3. رابطه جنسی سطح استرس و فشار خون را کاهش می دهد

در مطالعه‌ای در سال 2005 در اسکاتلند، از داوطلبان خواسته شد تا فعالیت‌های جنسی و فعالیت‌های مضطرب خود را مانند صحبت در جمع یا حل مسائل ریاضی با صدای بلند به مدت 2 هفته ثبت کنند. کسانی که در طول دوره مطالعه رابطه جنسی داشتند، فشار خون پایین‌تری داشتند و سرعت متعادل‌سازی فشار خون سریع‌تر بود. (فقط آمیزش واژینال این تأثیر را داشت و هیچ گونه فعالیت جنسی یا خودارضایی دیگر این تأثیر را نداشت.)

به گفته مارک، این مطالعه دو فایده رابطه جنسی منظم را نشان می دهد: کنترل بهتر فشار خون و مدیریت بهتر استرس. رابطه جنسی نه تنها سطح را بالا می برد فشار زوج ها در حال کاهش هستند، اما نشان داده شده است که این امر تأثیر قابل توجهی در مدیریت استرس آنها دارد. ”

4. فواید بیشتر رابطه جنسی برای افزایش طول عمر

مطالعات متعددی ارتباط بین زندگی جنسی پرمشغله و زندگی طولانی‌تر را نشان داده‌اند، که مهم‌ترین آنها مطالعه دانشگاه دوک است که بین سال‌های 1955 و 1980 انجام شد. اما برای زنان، لذت جنسی مهمترین عامل در افزایش امید به زندگی در این مطالعه بود.

ما واقعاً نمی‌توانیم علت و معلول تحقیق را تعیین کنیم، بنابراین نمی‌دانیم که آیا رابطه جنسی واقعاً وجود دارد یا خیر افزایش امید به زندگی آیا این کمک می کند یا افراد سالم تری رابطه جنسی بیشتری دارند؟

5. رابطه جنسی از شما در برابر سرطان محافظت می کند

برخی از مطالعات نشان می دهد که مردانی که اغلب انزال می کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند – اگرچه تفاوت بسیار کمی وجود دارد و هیچ ارتباط مشخصی وجود ندارد.

با این حال، مزایای بالقوه پیشگیری از سرطان سینه واضح تر است: یک مطالعه فرانسوی نشان داد زنانی که حداقل یک بار در ماه رابطه جنسی داشتند کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه بودند. و از آنجایی که این بیماری در بین مردان نادر است، طبق یک مطالعه یونانی، مردانی که کمتر از شش بار در ماه به ارگاسم می‌رسند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان هستند.

6. فواید بیشتر رابطه جنسی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بر اساس مطالعه ای که توسط دانشگاه ویلکس انجام شد، هفته ای یک بار رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و بدن را در برابر سرماخوردگی محافظت می کند.محققان برای تعیین سطح ایمونوگلوبولین به دانش آموزان پرسشنامه ای در مورد زندگی جنسی و سپس بزاق آنها دادند. آنها ایمونوگلوبولین A (IgA) را آزمایش کردند، آنتی بادی که به مبارزه با ویروس ها کمک می کند.

آنها دریافتند دانش آموزانی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند 30 درصد بیشتر از آنهایی که رابطه جنسی کمتری داشتند، ایمونوگلوبولین داشتند. (آنها همچنین سطح هموگلوبین بالاتری نسبت به کسانی دارند که سه بار یا بیشتر در هفته رابطه جنسی داشتند. این مطالعه نشان می دهد که پرخوری مناسب نیست.)

7. رابطه جنسی درد را تسکین می دهد

زنان اغلب به دلیل سردرد یا بهانه‌های دیگر از رابطه جنسی می‌ترسند – اما بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2013 توسط محققان آلمانی انجام شد، رابطه جنسی با وجود سردرد در واقع می‌تواند احساس بهتری در آنها ایجاد کند. زمانی که داوطلبان در این مطالعه رابطه جنسی در هنگام سردرد را انتخاب کردند، حدود 60 درصد از افراد مبتلا به میگرن و 30 درصد از افراد مبتلا به سردردهای خوشه ای گزارش دادند که برخی یا همه سردردهای آنها تسکین یافته است.

اندورفین‌هایی که در طول ارگاسم ترشح می‌شوند، نقش مهمی در بی‌دردی جنسی ایفا می‌کنند، زیرا باعث افزایش جریان خون به اندام‌های تناسلی می‌شوند. مارک گفت: “درد گاهی اوقات با جریان خون به ناحیه ای مانند سر همراه است و رابطه جنسی می تواند مقداری از این فشار را کاهش دهد و مسیر جریان را تغییر دهد.” ”

8. فواید بیشتر رابطه جنسی برای تقویت قلب

رابطه جنسی منظم می تواند سیستم قلبی عروقی را از راه های دیگری تقویت کند. یک مطالعه بریتانیایی نشان داد که مردانی که حداقل دو بار در هفته به مدت 20 سال رابطه جنسی داشتند، نسبت به افرادی که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی داشتند، کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی بودند. پس از 10 سال، در واقع، خطر مرگ ناگهانی آنها کمتر از 50 درصد بیشتر از گروهی است که با آنها تماس کمتری داشتند، اگرچه این فاصله در دهه آینده کاهش خواهد یافت.

مارک گفت: این نوع اکتشافات فقط ارتباط را نشان می دهند، نه علت را. “افرادی که زندگی جنسی سالمی دارند ممکن است سبک زندگی سالم تری داشته باشند.”

9. مزایای بیشتر برای رابطه جنسی برای تقویت رابطه

به گفته Lehmiller، اکسی توسین، معروف به “هورمون عشق”، در طول تماس فیزیکی و پوست به پوست ترشح می شود – و به افزایش احساس عشق بین شما و شریک زندگی شما کمک می کند.

آیا می خواهید این رابطه را تا حد امکان تقویت کنید؟ به یاد داشته باشید که شریک زندگی خود را بعد از رابطه جنسی در آغوش بگیرید: یک مطالعه در دانشگاه تورنتو نشان داد که از زوج هایی که از آنها خواسته می شود زمان بیشتری را بعد از رابطه جنسی با هم بگذرانند – بوسیدن، صحبت کردن و ابراز عشق – سطح رضایت بیشتری دارند. آنها در مورد زندگی جنسی و سایر روابط زندگی خود گزارش می دهند.

10. رابطه جنسی کلید شادی پایدار است

حفظ صمیمیت فیزیکی با افزایش سن، به ویژه با بیماری های مزمن، دشوار است. اما زوج‌ها می‌توانند از مزایای آن به‌ویژه رابطه جنسی بهره‌مند شوند.

طبق یک مطالعه در سال 2014 روی بزرگسالان 58 تا 85 ساله در دانشگاه جان هاپکینز: محققان دریافتند که زوج هایی که فعالیت جنسی منظم داشتند – حتی یک بار در ماه – رضایت زناشویی آنها روابط بیشتر و شادتری نسبت به کسانی که یک سال یا بیشتر رابطه نداشتند ابراز می کردند.

فعالیت جنسی فقط به معنای رابطه جنسی یا ارگاسم نیست. نویسندگان این مطالعه می گویند که هر کاری که زوج انجام می دهد برای شبیه سازی برانگیختگی جنسی این می تواند به حفظ رضایت از زندگی پایدار کمک کند.

12. رابطه جنسی بیشتر شما را جوان تر نشان می دهد

مطالعه ای که در نشست سالانه انجمن روانشناسی بریتانیا در سال 2013 ارائه شد، نشان داد افرادی که رابطه جنسی مکرر داشتند (حداقل 3 بار در هفته برای افراد 40 و 50 ساله) 4 تا 7 سال جوانتر از افرادی هستند که رابطه جنسی داشتند. به نظر میرسیدند. چرا؟ دکتر دیوید ویکس اندورفین ترشح می کند و احساس خوبی که از یک رابطه صمیمانه به دست می آید جای سوال دارد.

به علاوه اثرات مفید رابطه جنسی بیشتر بر خواب و سطح استرس. رابطه جنسی همچنین جریان خون را افزایش می دهد و هورمون ها را تنظیم می کند که هر دوی اینها می تواند تأثیر مثبتی بر ظاهر پوست داشته باشد.

13. داشتن رابطه جنسی باعث می شود که بیشتر به آن تمایل داشته باشید

این یافته ممکن است متناقض به نظر برسد، اما به گفته مارک، داشتن رابطه جنسی بیشتر میل جنسی را افزایش می دهد – به عبارت دیگر، هر چه بیشتر داشته باشید، بیشتر می خواهید. حتی اگر در ابتدا تمایل زیادی نداشته باشید، شروع آن می تواند به شما کمک کند تا آن را احساس کنید و در درازمدت باعث می شود که آن را بخواهید. و با وجود تمام فواید سکس برای سلامتی، چرا از آن نهایت استفاده را نکنیم؟

11. فواید بیشتر رابطه جنسی برای خواب

به گفته دکتر کریستین مارک، مدیر آزمایشگاه ارتقای سلامت جنسی در دانشگاه کنتاکی، پس از ارگاسم، بدن هورمون آرامش بخشی به نام پرولاکتین ترشح می کند. اگر قبلا رابطه جنسی داشته اید من بسیار خسته ام نداشتن رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم قطعا می تواند به شما کمک کند سریعتر از زمان های دیگر به خواب بروید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

  مبلغ انتقال در لورکوزن به پایان رسیده بود

دیدگاهتان را بنویسید